Як захистити помідори від фітофтори: липневі поради
Сьогодні про фітофтороз говорять всі, хто посадив помідори. Саме в середині літа з’являється цей грибок, який приносить багато прикрості городникам, пише prostoway.
• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
Прохолодні ночі, часті дощі, холодні ранкові тумани, загущеність рослин – сприяють хворобі, з якою досить важко боротися, адже спори фітофтори можуть жити де завгодно: в ґрунті, в повітрі, на залишках рослин, на робочому одязі і взутті, на інвентарі. Спочатку хвороба проявляється на нижніх листках томатів, потім на стеблах, далі на плодах.
Одним із головних факторів ризику того, що помідори захворіють, є близькість томатів до грядок із картоплею, бо саме картопля – джерело фітофторозу. Тому, коли ви бачите, що на картоплі з’явилися характерні ознаки хвороби, скосіть бадилля. На урожай картоплі це не вплине, бо клубні вже сформувалися і майже виросли, зате ви не занесете в погріб заражену картоплю. Скосивши і спаливши бадилля, спори фітофтори не вразять помідори.
Також не поливайте кущі томатів. Вони здатні самі дістати воду з ґрунту. Вчасно пасинкуйте і видаляйте пожовклі листя, особливо ті, які дістають землі.
Звичайно, легше не допустити хворобу до своїх грядок. Але якщо вже це сталося, треба боротися, краще народними способами:
- настоєм часнику (1 ст. перемеленого часнику на 10 л води);
- молочною сироваткою або кефіром навпіл з водою;
- розчином молока з йодом (1 л молока+15 капель йоду на 10 л води).
Беріть на замітку поради – і помідорний сезон вас порадує!