Як захистити помідори від фітофтори: липневі поради

event 11:27 Середа 20 Липня 2022 БЛОГ

Сьогодні про фітофтороз говорять всі, хто посадив помідори. Саме в середині літа з’являється цей грибок, який приносить багато прикрості городникам, пише prostoway.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Прохолодні ночі, часті дощі, холодні ранкові тумани, загущеність рослин – сприяють хворобі, з якою досить важко боротися, адже спори фітофтори можуть жити де завгодно: в ґрунті, в повітрі, на залишках рослин, на робочому одязі і взутті, на інвентарі. Спочатку хвороба проявляється на нижніх листках томатів, потім на стеблах, далі на плодах.

Одним із головних факторів ризику того, що помідори захворіють, є близькість томатів до грядок із картоплею, бо саме картопля – джерело фітофторозу. Тому, коли ви бачите, що на картоплі з’явилися характерні ознаки хвороби, скосіть бадилля. На урожай картоплі це не вплине, бо клубні вже сформувалися і майже виросли, зате ви не занесете в погріб заражену картоплю. Скосивши і спаливши бадилля, спори фітофтори не вразять помідори.

Також не поливайте кущі томатів. Вони здатні самі дістати воду з ґрунту. Вчасно пасинкуйте і видаляйте пожовклі листя, особливо ті, які дістають землі.

Звичайно, легше не допустити хворобу до своїх грядок. Але якщо вже це сталося, треба боротися, краще народними способами:

  1. настоєм часнику (1 ст. перемеленого часнику на 10 л води);
  2. молочною сироваткою або кефіром навпіл з водою;
  3. розчином молока з йодом (1 л молока+15 капель йоду на 10 л води).

Беріть на замітку поради – і помідорний сезон вас порадує!

Останні новини
28.01.2023, Субота
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward