У Китаї знайшли “найкращий за всю історію ембріон динозавра” (ФОТО)

event 16:18 Середа 22 Грудня 2021 У СВІТІ

Команда китайських, канадських та британських палеонтологів опублікувала дослідження унікального яйця динозавра-теропода. За словами вчених, усередині був “найкращий ембріон динозавра, знайдений за всю історію”.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Зародок було виявлено на Півдні Китаю. За оцінками дослідників, його вік становить щонайменше 66 мільйонів. Ембріон, якому дали ім’я малюк Інлян, помер, так і не вибравшись із яйця.

Найбільше вчених зацікавило становище ембріона, яке раніше ніколи не помічали у зародків динозаврів – його спина загнута вздовж тупого кінця яйця, голова лежить нижче за корпус, а лапки розташовані з боків. Раніше вважалося, що таку позу приймають лише пташенята сучасних птахів. Автори дослідження сподіваються, що відкриття підтвердить їхню гіпотезу про схожість в ембріональному розвитку динозаврів та птахів.

Коментар:Ембріони динозаврів – одна з найрідкісніших скам’янілостей, і більшість з них неповні. Ми дуже схвильовані відкриттям малюка Інляна. Він зберігся у відмінному стані та допомагає нам відповісти на багато питань про зростання та розмноження динозаврів.

Цікаво, наскільки схожі пози всередині яйця малюка Інляна та курячого ембріона, що, можливо, вказує на подібну поведінку ембріонів динозаврів та птахів перед появою на світ“, – прокоментувала знахідку дослідниця Вайсум Ма з Бірмінгемського університету.

Малюк Інлян має довжину 27 сантиметрів від голови до кінчика хвоста і лежить усередині 17-сантиметрового довгастого яйця. Екземпляр знаходиться в Музеї історії природи каменю Інлян в Ганьчжоу. Його придбали у 2000 році, але почали вивчати лише у 2015-му.

Коментар:Цей ембріон динозавра всередині яйця – одна з найкрасивіших скам’янілостей, яку я коли-небудь бачив. Цей маленький пренатальний динозавр схожий на пташеня, що згорнулося в яйці, що є ще одним свідченням того, що багато рис, характерних для сучасних птахів, вперше з’явилися у їхніх предків-динозаврів“, – сказав учасник дослідження, професор Стів Брусатте.

Останні новини
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
18.05.2022, Середа
17.05.2022, Вівторок
16.05.2022, Понеділок
15.05.2022, Неділя
14.05.2022, Субота
Читати більше новинarrow_forward