Чи можна цілувати кота?

event 10:15 Вівторок 27 Червня 2023 Здоров'я

Більшість з нас не уявляє життя без улюблених домашніх тварин – найчастіше собак і кішок. Ми любимо котів за їх незалежність, сильний характер, а також відданість, любов до гри та гарне хутро, пише Dnipro today.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Більшість з нас не уявляє життя без улюблених домашніх тварин – найчастіше собак і кішок. Ми любимо котів за їх незалежність, сильний характер, а також відданість, любов до гри та гарне хутро. Іноді важко не обійняти і не поцілувати цих милих створінь. Однак вчені та лікарі стверджують, що така чутливість може закінчитися трагічно для людей!

Кішки, поряд з собаками, найпопулярніші домашні тварини, які супроводжують людей протягом століть. Ще кілька десятків років тому вони жили переважно у дворах і сараях, сьогодні все частіше не виходять з наших будинків і квартир, стаючи повноправними членами сім’ї.

Ця зміна у сприйнятті кішок привела до того, що більшість з нас не тільки проводять з ними багато часу, але навіть сплять в одному ліжку, обіймають і цілують їх. Але чи варто мати таку прихильність до котів? Відповідь може розчарувати шанувальників цих тварин.

Як щодо гігієни?

Кішки вважаються дуже чистими і дуже гігієнічними тваринами, і якщо вони ще й перебувають у приміщенні та проводять час лише вдома, то можна припустити, що обіймати та гладити їх для нас абсолютно безпечно. На жаль, дослідження показали, що цілувати цих тварин, особливо в одному місці, може бути небезпечно!

Британський професор Джон Оксфорд, який вивчає бактерії та віруси, стверджує, що особливо небезпечна бактерія capnocytophaga canimorsus, яка міститься в слині кішок і собак. У світі вже зареєстровані перші випадки смерті людини після контакту з цією бактерією, яка сталася в результаті укусу тварини або облизування пошкодженої шкіри. Однак проблема не тільки в мікроорганізмах у слині, а й у тих, що знаходяться в носі цих тварин.

Люди, які цілують своїх кішок, також часто хворіють на хворобу Лайма, мікоз або хламідіоз. У людей ці захворювання з’являються раніше, ніж у кішок, тому навіть на перший погляд здоровий вихованець може заразити своїх власників.

Лікарі стверджують, що цілувати кішок в рот особливо небезпечно. Це не тільки антисанітарія, але й ризик швидкого поширення паразитів і хвороб, особливо у випадку з домашніми тваринами, які регулярно не вакцинуються та не дегельмінтизуються.

Читайте також: Чи можна давати котам молоко: поради власникам тварин

Комфорт котів

Інше питання – комфорт самих котів. Важливо пам’ятати, що поцілунки – це типово людський спосіб виявити прихильність, і кішкам може бути важко зрозуміти ці наміри – вони виявляють любов і відданість зовсім по-різному. Втім, це справа дуже індивідуальна і деяким котам, які добре знають і приймають своїх господарів, такі ласки можуть сподобатися.

Більшість кішок не люблять, коли їх цілують в пащі – вони ненавидять, коли дихання людини знаходиться занадто близько до їх носа і рота, що вони сприймають як втручання в їхній особистий простір.

Останні новини
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
12.06.2024, Середа
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward