Чому не слід їсти хліб гарячим: поради лікарів

event 20:00 Неділя 26 Лютого 2023 Здоров'я

Щойно випечений хліб може нашкодити вашому здоров’ю, наприклад, призвести до виразки шлунка, пише сайт UaNovosti.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Чи знаєте ви людину, яку б не приваблював аромат свіжої випічки? Хрумка скоринка, що тане в роті хлібний м’якуш – ось, що спадає на думку, коли чуєш непередаваний запах свіжоспеченого хліба. Багато хто воліє їсти вироби гарячими, одразу з печі.

Однак не всі знають, що за цим можуть йти неприємні наслідки. Чому не можна їсти гарячого хліба і чим його можна замінити, розповідаємо нижче.

Бродіння триває

У складі випічки, щоб виріб піднявся, було пухким і пористим, знаходяться дріжджі. У процесі бродіння виділяється вуглекислий газ, завдяки якому і виходить потрібна консистенція тесту. Після того, як хліб спікся, у гарячому вигляді дріжджі ще 6-7 годин все ще знаходяться в активному стані. Потрапивши в шлунок, вони продовжують тинятися там, що призводить до підвищення кислотності шлунка.

А це, своєю чергою, загрожує запаленнями слизових оболонок, що може нести за собою гастрит і виразку шлунка.

Небезпечна консистенція

До повного свого остигання хліб приваблює багатьох хрусткою скоринкою та м’якістю всередині. Саме це може нашкодити здоров’ю. Клейка суміш свіжоспеченого хлібного виробу утворює грудочки, які призводять до дискомфорту у кишківнику, здуття. Все тому, що вони дуже щільні, і шлунковому соку часто не під силу їх переварити.

Тому, якщо ви помічали, що після обіду ви відчуваєте тяжкість, то можливо варто звернути увагу на хліб, який ви їсте, замінити його або зовсім виключити з раціону.

Читайте також: “На смак не відрізниш”: чим замінити хліб в котлетах бюджетно

Безпечна альтернатива

Основну небезпеку є, звичайно, хліб з додаванням дріжджів. І, безумовно, її можна уникнути, знайшовши відповідну вам альтернативу. Наприклад, ви можете перейти на бездріжджовий хліб – бродіння для нього не властиве, тому організму він не зашкодить навіть у гарячому вигляді. Плюс до всього, він набагато корисніший, особливо якщо в ньому містяться цілісні зерна.

Але пам’ятайте: хоч би який хліб ви вибрали – це продукт висококалорійний, з ним потрібно бути обережним, особливо тим, хто стежить за своєю фігурою. Тому намагайтеся керуватися правилом «все добре в міру». До речі, тонкий лаваш та хлібці теж можуть стати відмінною заміною звичайному дріжджовому хлібу.

Останні новини
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward