ПАРЄ підтримала створення міжнародного трибуналу щодо агресії рф в Україні

event 11:57 Четвер 28 Квітня 2022 ПОДІЇ

Парламентська асамблея Ради Європи висловила повну підтримку всім зусиллям стосовно розслідування міжнародних злочинів рф в Україні, та виступила за створення міжнародного трибуналу. Про це повідомила у середу ввечері пресслужба ПАРЄ.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Асамблея затвердила резолюцію та рекомендацію на основі доповіді німецького депутата Франка Швабе, голови групи соціалістів у ПАРЄ.

ПАРЄ заявила, що “висловила повну підтримку всім зусиллям стосовно розслідування міжнародних злочинів РФ“, і висловила повну підтримку всім зусиллям, спрямованим на розслідування порушень росією міжнародних норм у галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також інших міжнародних злочинів, зокрема воєнних злочинів, злочинів проти людяності, а також геноциду і забезпечення відповідальності агресора.

Глава делегації Верховної Ради в Асамблеї Марія Мезенцева зазначили, що цим документом ПАРЄ звертається до членів Ради Європи із закликом негайно створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування та переслідування злочину агресії, скоєного політичним і військовим керівництвом російської федерації, та надання необхідної фінансової підтримки.

Також у резолюції є рекомендація Комітету міністрів Ради Європи призначити спецпредставника в питаннях наслідків агресії росії щодо України.

Парламентарі також зазначили, що російська агресія спровокувала найважчу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни, кинула виклик глобальному управлінню та призвела до різкого зростання цін на енергоносії та відсутності продовольчої безпеки.

Останні новини
25.05.2022, Середа
24.05.2022, Вівторок
23.05.2022, Понеділок
22.05.2022, Неділя
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward