ПАРЄ підтримала створення міжнародного трибуналу щодо агресії рф в Україні

event 11:57 Четвер 28 Квітня 2022 ПОДІЇ

Парламентська асамблея Ради Європи висловила повну підтримку всім зусиллям стосовно розслідування міжнародних злочинів рф в Україні, та виступила за створення міжнародного трибуналу. Про це повідомила у середу ввечері пресслужба ПАРЄ.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Асамблея затвердила резолюцію та рекомендацію на основі доповіді німецького депутата Франка Швабе, голови групи соціалістів у ПАРЄ.

ПАРЄ заявила, що “висловила повну підтримку всім зусиллям стосовно розслідування міжнародних злочинів РФ“, і висловила повну підтримку всім зусиллям, спрямованим на розслідування порушень росією міжнародних норм у галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також інших міжнародних злочинів, зокрема воєнних злочинів, злочинів проти людяності, а також геноциду і забезпечення відповідальності агресора.

Глава делегації Верховної Ради в Асамблеї Марія Мезенцева зазначили, що цим документом ПАРЄ звертається до членів Ради Європи із закликом негайно створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування та переслідування злочину агресії, скоєного політичним і військовим керівництвом російської федерації, та надання необхідної фінансової підтримки.

Також у резолюції є рекомендація Комітету міністрів Ради Європи призначити спецпредставника в питаннях наслідків агресії росії щодо України.

Парламентарі також зазначили, що російська агресія спровокувала найважчу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни, кинула виклик глобальному управлінню та призвела до різкого зростання цін на енергоносії та відсутності продовольчої безпеки.

Теги: ПАРЄ
Останні новини
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward