Чим досвідчені квітникарі рекомендують підживити кімнатні рослини взимку

event 14:00 Неділя 31 Грудня 2023 Дім-Сад

Хтось може сказати, що зима — період спокою для більшості рослин, а тому жодні підживлення давати їм не треба. Але йдеться про “жирні” і багаті склади, які справді можуть підірвати перезимівлю квітів, спровокувати передчасний вихід з періоду спокою, надто ранні бутонізацію і цвітіння.

Такі склади і справді використовувати рано. А ось легкі, так скажемо, підтримувальні підживлення — тільки на благо, пише Ukr.Media.

Квітникарі пропонують дати саме такий склад, щоб дійсно не нашкодити квітам, а лише підтримати їхнє життя і повернути декоративний вигляд. Навіть найслабкіші й непрезентабельні на вигляд квіти оговтуються й оживають, але водночас до пуття не прокидаються й не починають активно рости та цвісти.

Хтось може подумати, що таке підживлення спровокує появу і поширення комах. Але це не так. Якщо ви будете регулярно заливати квітку або налягати на підживлення, тоді так, мошки можуть почати докучати. Але якщо підтримувати нормальну вологість ґрунту і не зловживати органічними підживленнями, ніякої навали комах не буде.

Рекомендації

Отже, що ж за підживлення досвідчені квітникарі рекомендують дати? Дозування з розрахунку на 1 л води.

Беремо теплу воду і розводимо в ній 1 таблетку бурштинової кислоти. Так, бурштин є стимулятором росту. Але при цьому не таким сильним і агресивним, що може розбудити рослини. Натомість вона підтримує здоров’я коренів і покращує засвоєння живлення, стимулює обмінні процеси. Рослини, яких підживили бурштином, — справді, немов оживають і повертають свій декоративний вигляд.

Другий важливий інгредієнт — це цукор. Ось з приводу нього у багатьох і виникнуть питання з появою мошок. Експерти пояснили: ні, не з’являться (тільки якщо ви будете занадто часто поливати квіти солодкою водою, але, гадаємо, ви так робити не станете). Цукор — це глюкоза, а глюкоза — це будівельний матеріал. Вона потрібна рослинам для підтримки всіх процесів життєдіяльності: дихання, живлення. Після поливу солодкою водичкою рослини візуально міцніють і відновлюють тургор листя. 1 столової ложки цукру на 1 л води буде цілком достатньо.

Читайте також: Ваші орхідеї відцвіли: що робити далі

Якщо рослини вже прокинулися і готуються до цвітіння, можна додати трохи борної кислоти, до 1 гр. Вона стимулює більш пишне і яскраве цвітіння. Зараз можете дати підживлення без борної кислоти, а в лютому вже включити її до складу.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward