Війна

Німеччина передала Україні 20 безпілотників RQ-35: що вони можуть

Німеччина передала Україні в рамках нового пакету військової допомоги 20 датських розвідувальних безпілотників RQ-35 Heidrun. Про це повідомила пресслужба уряду ФРН, пише Today.ua.

Також у рамках нового пакету військової допомоги Берлін передав нашій країні 20 гусеничних бойових машин піхоти Marder 1A3, 2 машини розмінування Wisent-1, 5 армійських вантажівок HX 8×8, 3 машини швидкої медичної допомоги, 3000 снарядів калібру 155 мм, системи виявлення БПЛА, тягачі, 1,5 млн патронів різного калібру.

RQ-35 Heidrun вже є на озброєнні ЗСУ. Українські захисники почали їх використовувати ще у 2022 році. Декілька таких безпілотних літальних апаратів ЗСУ передали волонтери.

Що це за RQ-35 Heidrun?

Які його основні тактико-технічні характеристики і на що він призначений?

RQ-35 Heidrun – це розвідувальний БПЛА, розроблений датською компанією Sky-Watch. Його габарити становлять 107×165 см. Вага – 2,3 кг. Вага з вантажем – 2,5 кг. Цей безпілотник оснащується відеокамерою та тепловізійною камерою.

Час польоту RQ-35 Heidrun – 90 хвилин. Крейсерська швидкість – 16 м/с. Оператор може візуально керувати цим БПЛА на відстані до 10-12 км. Максимальна дальність керування через трекерну антену – 30 км. При керуванні через звичайну антену (вона як маленька радіостанція, яку носить із собою солдат) цей безпілотник працює на дистанції 20 км.

Управління здійснюється за допомогою одного або двох ноутбуків (або планшетів). Досвід війни з російськими окупантами показав, що краще використовувати два пристрої управління, а не один.

Цей безпілотник має кілька переваг. Наприклад, його можна запустити в політ лише за 5 хвилин. У нього високоякісні відеокамера та тепловізійна камера. Крім того, RQ-35 Heidrun важко виявити, тому що в його конструкції використовується вуглеволокно і він має невеликий тепловий слід.

Ще нещодавно компанія Sky-Watch щомісяця випускала 20-25 безпілотних систем RQ-35 Heidrun. Але тепер виробництво побільшало, бо на них зріс попит.

Читайте також: Британія передала Україні дрони Malloy, здатні перевозити зброю

RQ-35 Heidrun можна використовувати, наприклад, на рівні роти. Він більший, ніж міні-дрони, але менше, ніж класичні безпілотники. Це військовий БПЛА. Він набагато ефективніший, ніж цивільні дрони, перероблені для ведення розвідки.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Чим підживити моркву: дієве добриво

Морква, як і кожна посаджена городня культура, потребує підживлення. І це не обов’язково можуть бути…

17 хв. ago

Гороскоп на 17 травня за картами Таро: що чекає на всі знаки Зодіаку

Езотерики склали гороскоп на 17 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку. Дізнайтеся, що цього…

37 хв. ago

У Києві під час сварки чоловік завдав братові кілька ножових поранень

У Оболонському районі Києва правоохоронці затримали чоловіка за вбивство свого брата, пише судово-юридична газета.  Поліція…

56 хв. ago

На Волині чоловіка судили за домашнє насильство над дружиною

Суд визнав жителя селища Люблинець Ковельського району винним у вчиненні домашнього насильства над дружиною. Про…

1 годину ago

Народне свято 17 травня: шість головних заборон цього дня

Православна церква України 17 травня за новим стилем вшановує пам'ять апостола від 70-ти Адроника і…

13 години ago

Загальна мобілізація: чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою

У Міноборони розповіли, чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою. Речник Міністерства оборони України…

14 години ago