Захисні маски роблять людей привабливішими — дослідження

event 16:07 Неділя 16 Січня 2022 Суспільство

Люди здаються одне одному більш привабливими в захисних масках, коли нижньої частини обличчя не видно. Причому найпривабливішим вважається обличчя, закрите одноразовою хірургічною маскою. Про це заявили дослідники з Університету Кардіффа, повідомляє The Guardian.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

До пандемії вчені виявили, що медичні маски знижують привабливість людини, оскільки асоціюються з хворобою.

Науковці вирішили перевірити, чи змінилося це сприйняття відтоді, як носіння маски стало звичним.

Коментар: Наше дослідження показує, що обличчя вважаються найпривабливішими, коли вони закриті медичними масками. 

Можливо, це тому, що ми звикли до медичних працівників у синіх масках, а тепер асоціюємо їх з людьми, які займаються доглядом або медициною. 

Коли ми відчуваємо себе вразливими, ми можемо вважати, що носіння медичних масок заспокоює, і тому краще ставимося до того, хто їх носить, –  пояснює співавтор дослідження зі школи психології Кардіффського університету Майкл Льюїс.

Перший етап дослідження пройшов у лютому 2021 року – його результати опублікували в журналі Cognitive Research: Principles and Implications.

43 жінок попросили оцінити за шкалою від 1 до 10 привабливість чоловічих облич без маски, чоловіків, які носять звичайну маску з тканини, синю медичну маску або тримають чорну книгу, що прикриває низ обличчя.

Учасниці оцінили тих, хто носить тканинні маски, як значно привабливіших, порівняно з чоловіками без масок або з книгою. 

А одноразова хірургічна маска на чоловіках збирала ще більше високих оцінок.

На другому етапі роботи науковці попросили групу чоловіків оцінювати фото жінок у масках. 

Це дослідження ще не опублікували, але Льюїс сказав, що результати в цілому однакові. 

Коментар:Пандемія змінила нашу психологію у тому, як ми сприймаємо людей в масках. Коли ми бачимо, що хтось носить маску, ми більше не думаємо, що у цієї людини хвороба і від неї потрібно триматися якомога далі.

Це стосується еволюційної психології та того, чому ми вибираємо партнерів. Ознаки захворювання можуть відігравати велику роль у виборі партнера – раніше будь-які ознаки хвороби були б серйозним недоліком. 

Тепер ми можемо спостерігати зміни в нашій психології, що маски для обличчя більше не є сигналом зараження”, – пояснює Льюїс.

На його думку, маски також можуть робити людей привабливішими, оскільки вони спрямовують увагу на очі. 

Останні новини
17.05.2022, Вівторок
16.05.2022, Понеділок
15.05.2022, Неділя
14.05.2022, Субота
13.05.2022, П’ятниця
12.05.2022, Четвер
11.05.2022, Середа
10.05.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward