“Випаде сніг і вдарять морози”: прогноз погоди на жовтень та листопад

event 14:00 П’ятниця 01 Жовтня 2021 Погода

Цієї осені в Україні очікуються погодні умови з різкими стрибками температури, сильними дощами, заморозками й навіть першим снігом. Тому ми зібрали для вас прогнози погоди на жовтень та листопад від українських синоптиків.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Прогноз погоди на жовтень

Як обіцяють синоптики, в перші дні жовтня буде прохолодно, а 4-5 числа ймовірні холодні дощі.

В середині жовтня буде потепління, і навіть бабине літо. Найтеплішим днем у жовтні стане свято Покрови, 14 жовтня.

Як прогнозує народний синоптик Леонід Горбань, після свята Покрови, налетять холодні дощі, а до 20 жовтня на півночі і сході країни можуть бути нічні заморозки.

Після 25 жовтня прийде “глибока” осінь з серйозними, але короткочасними морозами – дві-три ночі може бути до -7 градусів. В кінці місяця знову потеплішає до +8 +10, але ненадовго.

Завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова прогнозує нестабільну температуру в жовтні, ймовірність заморозків і першого снігу.

Коментар: Перша декада місяця, за її словами, буде досить теплою – близько 15 градусів. Потім різко похолодає – вночі і вдень температура майже зрівняється, +3 +5 в нічний час і +5 +7 вдень. Заморозки в цей період – це природно, – відзначила Мартазінова.

А друга частина жовтня буде з різкими похолоданнями та потепліннями. Якщо ж в цей час будуть негативні температури, можлива поява снігового покриву.

Коментар: “Друга частина жовтня буде дуже нестійкою. Різкі похолодання, різкі потепління. В кінці місяця – похолодання”, – сказала вона.

Прогноз погоди на листопад

За повідомленням 24 каналу, листопад розпочнеться холодними дощами, які після короткої перерви зміняться на дощі зі снігом – тепла не варто чекати. У кінці першої декади небо проясниться, на більшу частину країни, окрім південних областей, прийдуть невеликі нічні морози.

Вдень температура буде близькою до нуля або трохи вищою. У середині місяця потеплішає, але може випасти перший сніг.

Якою буде зима в Україні

Нагадаємо, народний синоптик Леонід Горбань розповів, що на українців чекає сувора зима з крижаними дощами та сніговими буранами.

Коментар:Якщо в загальних рисах, то зима буде холодною. Грудень бачу суворим і морозним, з крижаними дощами в першій декаді та невеликим снігом у другій. До кінця місяця очікується справжня зима: з морозами і снігопадами“, – розповів синоптик.

Січень 2022 почнеться з потепління, а мороз і сніг прийдуть на Старий Новий рік і триватимуть до Хрещення, 19 січня. Потім знову потеплішає.

Коментар: “Лютий також виявиться суворим, особливо сильні морози – у другій половині місяця. Снігу також буде багато, ближче до кінця зими можливі снігові бурани”, – розповів Горбань.

Останні новини
22.10.2021, П’ятниця
21.10.2021, Четвер
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
17.10.2021, Неділя
16.10.2021, Субота
15.10.2021, П’ятниця
14.10.2021, Четвер
13.10.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward