Суспільство

“Врятував 4 життя”: українець помираючи пожертвував печінку, серце і нирки для трансплантації дітям

В Україні чоловік став донором для чотирьох дітей, які потребували трансплантації. Помираючи він пожертвував їм власні печінку, серце і нирки.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Чотири дитячі життя може бути врятовано завдяки йому. Перед операцією лікарі вишикувалися в коридор подяки донору.

Видання РадіоСвобода підготувало сюжет про одну із пацієнток, яка отримала нирку донора.

Шістнадцятирічна Софія Ушкварок вже два роки разом із мамою живе у лікарні “Охматдит” у Києві. У неї рідкісне генетичне захворювання, через яке навіть перестали працювати нирки. Натомість кров дівчинці вже кілька років чистить діалізний апарат. Єдиною надією Софії на повернення до повноцінного життя була пересадка нирки.

Після двох років очікування донор, який їй підійшов, таки знайшовся – молодий чоловік, якому було лише 32 роки. Він помер від інсульту в одній із київських лікарень, а родичі дали згоду на трансплантацію його органів. Печінку, серце та нирки померлого, які забрали у донора, пересадили чотирьом дітям, одним із яких і стала Софія. Лікарі завжди вишиковуються у “коридор подяки”, коли донора везуть на каталці в операційну, на знак вдячності тій людині, яка врятує життя.

Тим часом нирку, яку пересадять Софії, швидко привозять до “Охматдиту” автомобілем швидкої допомоги. Зробити це потрібно якнайшвидше: нирка поза організмом живе всього кілька годин. Дівчина не вірить своєму щастю, коли її починають готувати до операції, і каже, що це дуже несподівано для всіх.

Читайте також: Мережу підірвало зворушливе відео допомоги бабусі, яка продавала квіти

Лікарі приступають до операції. Коли вони витягують рідну нирку Софії, з’ясовується, що вона крихітна, аномального розміру.

Коментар:Такі нирки можуть бути у новонароджених дітей, але далі вона має рости. А у таких дітей, як Софія, нирки не ростуть і не можуть виконувати свої функції”, – пояснює лікарка-педіатриня Вікторія.

Усього година – і трансплантація закінчена.

Коментар:Ми отримали сечу, це тішить. Сподіваємося, що найближчим часом нирка запрацює на повну силу”, – каже після операції лікар-трансплантолог Олег Годік.

Попереду у Софії – важкі місяці відновлення: нирка має прижитися в організмі, а дівчині все життя доведеться приймати імунодепресанти – препарати, які не дадуть її організму відторгнути чужорідний орган. Але вона радіє життю навіть із такими обмеженнями і каже, що тепер, після двох років життя в лікарні, нарешті зможе повернутися додому. Софія мріє закінчити школу та стати журналістом.

Коментар: Якщо все мине успішно, вона має повернутися до нормального життя, ходити до школи, радувати батьків оцінками”, – сподівається хірург Олег Годік.

Тільки за останній рік в Україні зробили операції з пересадки 267 органів, з них 27 – з пересадки сердець. Вперше пересадили легені, печінку, а також кістковий мозок від неспорідненого донора. Успішними були сотні операцій із пересадок нирок.

Ілона Кіплінг

Недавні новини

Що найкраще відбілить постільну білизну: експерт назвав спосіб №1

Експерт із прання з Time 4 Sleep Джонатан Воррен вважає, що найкращий спосіб випрати білу…

1 годину ago

Для п’яти знаків Зодіаку цей тиждень буде найкращим у році

Наступний тиждень обіцяє бути особливо вдалим для деяких знаків Зодіаку. Енергії планет складуться так, що…

2 години ago

Мобілізація в Україні: коли можна відмовитися від повістки

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні триває воєнний стан. В цей період мобілізації підлягають військовозобов’язані…

2 години ago

У вівторок на захід України повернеться осіннє тепло: прогноз синоптика

У вівторок, 17 вересня, погода в Україні стабілізується. Суттєвих опадів уже не очікується, а температура…

2 години ago

Комітет ВР підтримав законопроєкт про підвищення податків

Профільний комітет ВР на засіданні 16 вересня підтримав законопроєкт про підвищення податків. Голосування у першому…

4 години ago

Медики назвали небезпечні фактори, які провокують мігрень

Від мігрені страждають до 21% українців, жінки частіше ніж чоловіки. Зазвичай, ця недуга виникає до…

4 години ago