Суспільство

Військовозобов’язаним можуть анулювати вже видані повістки: подробиці

Військовозобов’язаним в Україні можуть анулювати вже видані повістки у разі підтвердження їхнього права на відстрочку або бронювання. Із собою варто постійно носити документи, що підтвердять право на відстрочку.

Як зазначив керівник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, навіть після отримання повістки військовозобов’язаному варто прибути до Територіального центру комплектування та надати відповідні документи. Після перевірки, виданий документ буде анульовано.

Громадяни, які мають право на відстрочку чи бронювання, повинні завжди носити з собою підтверджувальні документи. Це дозволить уникнути вручення нових повісток у разі перевірок або мобілізаційних дій. Горбач підкреслив, що наявність таких документів є достатньою підставою для відмови від вручення повістки.

Читайте також: Рада звільнила трьох міністрів, а двоє поки лишаються на посадах 

Відповідно до законодавства України, право на бронювання мають військовозобов’язані, які працюють у критично важливих для економіки або обороноздатності підприємствах, організаціях та установах. Сюди входять підприємства, що виконують мобілізаційні завдання, а також установи, які забезпечують життєдіяльність населення або підтримують роботу Збройних Сил Україн

Критерії та порядок визначення таких підприємств затверджує Кабінет Міністрів України. Вони включають державні органи, органи місцевого самоврядування та інші установи, чия діяльність є критичною для функціонування країни в особливий період. Підприємства подають заявки на бронювання своїх працівників, а рішення ухвалюється на державному рівні.

Читайте також: Житель Рівненщини вирощував у себе та зберігав вдома коноплі

Однак бронювання не є постійним і може бути скасовано. Однією з підстав для цього є звільнення працівника з посади. У такому випадку, бронювання автоматично анулюється, і військовозобов’язаний підлягає мобілізації на загальних підставах.

Таким чином, бронювання та відстрочка є тимчасовими механізмами, які залежать від актуальних обставин. Роботодавці та працівники повинні слідкувати за змінами, щоб уникнути непорозумінь у процесі мобілізації.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Як відмити жовту смугу в унітазі: хитрість хороших господинь

Жовта смуга часто з'являється всередині унітазу - навіть коли його регулярно чистять. Відмити цю саму…

5 години ago

У четвер погода в Україні зміниться: прогноз на 19 вересня

У середині тижня, 19 вересня, погода в Україні покращиться. Дощі покинуть територію нашої країни, хмар…

6 години ago

Що корисніше для організму — чорнослив чи свіжа слива

Є люди, які не люблять сливи, але із задоволенням їдять чорнослив. Інші ж віддають перевагу…

7 години ago

Стефанчук відповів, коли Міноборони заборонить мобілізацію чоловіків до 25 років

До кінця тижня Міністерство оборони має видати наказ про заборону мобілізації обмежено придатних до 25…

7 години ago

В Україні хочуть зменшити гендерний розрив у зарплатах: пояснення Мінекономіки

В Україні до повномасштабної війни, станом на 2021 рік, різниця в оплаті праці між жінками…

8 години ago

На Рівненщині на склозаводі виникла масштабна пожежа (ФОТО)

17 вересня на Рокитнівському склозаводі відбулось займання у будівлі цеху №3, який не експлуатували. Про…

8 години ago