Відзавтра Рівненська область виходить з “червоної зони” карантину

event 16:36 Понеділок 06 Грудня 2021 РІВНЕ

Рівненщина, Київ та ще низка областей України відзавтра виходять з “червоної” зони карантину. Таке рішення було прийняте на позачерговому засіданні Держкомісії з питань ТЕБ ​​та НС. Про це повідомив нардеп Дмитро Соломчук сьогодні, 6 грудня, у Telegram.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Нагадаємо, Херсонська область була в “червоній” зоні з 15 жовтня, Донецька, Дніпропетровська і Одеська – з 18 жовтня, Рівненська – з 26 жовтня, Івано-Франківська, Луганська і Львівська – з 30 жовтня, Київ – з 1 листопада.

З 7 грудня вони всі перейдуть до “жовтої” зони.

Коментар: Хороші новини! Від завтрашнього дня Рівненська область виходить з “червоної зони”. Щоправда, для “жовтої зони” вимоги стали жорсткішими. Для того, щоб відвідувати ресторани, масові заходи, спортзали, басейни тощо потрібно мати мінімум одну дозу вакцини, або відповідний тест“, – розповів політик.

Зауважимо, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які уряд ухвалив минулого тижня

Зміна правил торкнеться у першу чергу невакцинованих громадян. Найбільше змін стосується правил для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки.

З понеділка обмеження стають жорсткішими для невакцинованих – як у “жовтих”, так і в “червоних” регіонах. При цьому перебуваючи на вулиці громадяни повинні мати при собі документи.

Люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти Covid або не мають негативного тесту чи сертифікату про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

  • брати участь у проведенні будь-яких масових заходів – культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних та інших;
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • користуватися послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування: барів, ресторанів, кафе тощо.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил: носіння маски та дотримання дистанції 1.5 метрів.

Термін дії “жовтого” сертифіката про перше щеплення з 6 грудня – 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів.

Крім того, бізнес має перевіряти у відвідувачів ковід-сертифікати. Після зчитування QR-коду на смартфоні зображається статус Covid-сертифіката: чинний/нечинний. Без перевірки та зчитування сертифікат не вважається наданим/перевіреним.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власника закладу можуть оштрафувати на суму від 34 тис. до 170 тис. гривень.

У МОЗ зазначили, що працюють над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються в запропонованих карантинних обмеженнях.

Останні новини
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
18.01.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward