Суспільство

Варшава та Краків більше не можуть приймати українських біженців

Варшава прийняла 200 тис. біженців із України. Польська столиця не може прийняти більше. Населення польської столиці до війни становило 1,8 млн. осіб. Про це повідомляє видання Rzeczpospolita.

Більше актуальних новин у Telegram-каналі Час • Дій | НОВИНИ.

Деталі: Варшава і Краків більше не зможуть приймати біженців із України. Представник уряду каже, що тих, хто вже прибув, не будуть примусово переселяти.

Гігантський натовп на трьох вокзалах Варшави. Люди сидять на сходах, на підлозі, засинають, коли втомлюються. Те саме у Кракові та Вроцлаві, а також у Катовицях та Любліні.

Натовпи також на вокзалах інших обласних центрів. Варшава та Краків визнають, що їх можливості “поглинути” нових мешканців вичерпані. Протягом двох тижнів до Кракова з населенням близько 1 млн. жителів приїхало близько 100 тис. українців. Вони розміщувалися в залах та готелях, знайшли притулок у сім’ях. У Кракові до нападу Путіна легально працювало близько 60 тис. українців.

Читайте також: “Важливо протриматися ще 2 тижні”: Сергій Рахманін дав пояснення, стосовно закінчення війни

Коментар:Проблема, що вони хочуть залишитись або близько до кордону, або у великих містах, про які чули. В основному у Варшаві та Кракові. Ми не хочемо змушувати їх їхати кудись, але треба розвантажувати міста, – каже представник уряду.

Українське посольство та організації, що діють у Польщі, для українців беруть участь у тому, щоб переконати біженців погодитися їхати подалі від міст, до містечок та сіл.

Коментар:Союз українців у Польщі” має профспілкові структури по всій країні, від Перемишля до Щеціна. Люди, які звертаються по допомогу через нас, їдуть по всій Польщі. Інші використовують сімейні зв’язки, знайомих, йдуть до людей, які вже приїхали до Польщі по роботі та перебувають у великих містах. Проблема багато в чому в інформаційному потоці – поєднання людей, які бажають допомогти, з людьми, які потребують допомоги, зосереджено в містах“, – каже колишній глава цього союзу Петро Тима.

Ілона Кіплінг

Недавні новини

Якою буде погода 2 травня: прогноз синоптика

У четвер, 2 травня, в Україні буде сонячно та тепло. Про це повідомила синоптик Наталка…

6 години ago

Магнітні бурі в травні 2024: чотири найнебезпечніші періоди

Учені постійно спостерігають за Сонцем і попереджають населення про високу активність зірки. У дні спалахів…

7 години ago

Залякав, щоб мовчала: житель Дніпропетровщини розбещував 5-річну племінницю

Мешканець Синельниківського району Дніпропетровської області протягом пів року розбещував свою 5-річну племінницю. Чоловіка судитимуть. Про…

8 години ago

У Києві дівчина вистрибнула з балкона, впала на перехожого та вбила його

Стали відомі подробиці трагічної події у Києві 30 квітня на Троєщині. Про це повідомляє hromadske.…

9 години ago

Чи можна пекти паску у Страсну п’ятницю: прикмети та забобони

Страсна п'ятниця - день, коли Ісус Христос приніс себе в жертву за людські гріхи, у…

9 години ago

В Україні підрахували, скільки коштів принесло розблокування кордону з Польщею

Зняття блокади пунктів пропуску на кордоні з Польщею додатково збільшило надходження митних платежів і зборів…

10 години ago