Суспільство

В Україні значно збільшилась кількість безхатьків, більшість з них – чоловіки

Повномасштабне вторгнення рф в Україну спричинило значне зростання кількості безхатьків. Про це йдеться у новому звіті благодійної організації “Depaul International”, передає The Guardian.

За словами волонтерів, майже чверть тих, хто спить на вулиці або в притулках, – це люди, які були змушені тікати зі своїх домівок. Наразі точна кількість безхатченків в Україні невідома, проте благодійна організація опитала понад 200 людей, які живуть на вулиці або в притулках.

Серед бездомних, яких опитали благодійники, 69% були чоловіками, майже половина – у віці 18-45 років. Крім того, у групі особливого ризику перебувають й колишні ув’язнені, які складають 31% опитаних.

“Жінки та діти отримують більше допомоги – у вигляді громадських притулків, міжнародних програм допомоги та притулку за кордоном – ніж чоловіки у віці від 18 до 60 років, яким заборонено виїжджати з України згідно із законами про військовий обов’язок у воєнний час”, – зазначають у матеріалі.

Читайте також: Скільки Кабмін виділив грошей на розсилку повісток поштою

В організації зауважили, що зростання кількості бездомних людей призвело до перенапруження обмежених ресурсів для найвразливіших верств населення. Зокрема у Києві є лише один державний притулок для бездомних, який обслуговує центральну частину України.

Благодійники наголосили, що такі правила країни можуть призвести до того, що самотнім чоловікам або тим, хто має проблеми із залежністю, відмовлять у наданні притулку. Також там додали, що деякі притулки було зруйновано під час війни, що посилило проблему.

Водночас тимчасовий виконавчий директор Depaul Ukraine Анна Скорик розповіла для The Guardian, що навіть після закінчення війни проблема бездомності зберігатиметься ще багато років.

Читайте також: Більшу частину нових ФОПів відкрили жінки: яку галузь обирають найчастіше

Психологічні наслідки такої невизначеності є дуже серйозними, тому організація закликає змінити ставлення до бездомних та переміщених осіб, наголошуючи на необхідності співпраці між урядом, благодійними фондами та іншими установами для того, аби знайти постійне житло та допомогти таким людям в інших питаннях.

“Кожна людина має право на місце, яке вона може назвати домом”, – підкреслила Скорик.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

У Львові затримали 19-річного хлопця, який вчинив серію підпалів

У Львові правоохоронці затримали підозрюваного у причетності до серії підпалів, скоєних у місті минулого тижня.…

20 хв. ago

Названо знаки Зодіаку, в яких почнеться “біла” смуга

Цього тижня Всесвіт благоволить деяким знакам Зодіаку, даючи їм особливий захист і підтримку. Ви ніби…

45 хв. ago

Скільки Кабмін виділив грошей на розсилку повісток поштою

Кабінет міністрів України погодив виділення 71,82 млн грн на централізований друк 900 тис. повісток до…

52 хв. ago

Більшу частину нових ФОПів відкрили жінки: яку галузь обирають найчастіше

Улітку 2024 року реєстрації ФОП знизилися на 19,8% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. При…

1 годину ago

У Києві чоловік намагався вбити рідного брата, кинувши гранату у вікно квартири

Поліцейські відправили на лаву підсудних киянина, який намагався вбити рідного брата, кинувши гранату у вікно…

1 годину ago

До України повертаються дощі: прогноз синоптика

На цьому тижні місцями в Україні очікуються невеликі короткочасні дощі. У більшості областей температура залишиться…

1 годину ago