Суспільство

В Україні запропонували ввести жорсткі штрафи для учнів за прогули і неналежну поведінку

Колишній очільник Українського центру оцінювання якості освіти та доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук вважає, що в Україні на часі запровадити практику штрафів за неналежну поведінку та прогули учнів у школах. 

За його словами, безоплатне навчання з соціального блага перетворилося на посміховисько і ситуація погіршується в геометричній прогресії.

Експосадовець запевняє, що через різні чинники, слово вчителя втратило своє виховане значення, а засоби впливу педагогів вичерпали свої можливості. Саме тому, каже Лікарчук, аби запобігати подібним або гіршим поведінковим явищам, виникає потреба в запровадженні адміністративних методів покарання за порушення. Про це освітянин зазначив в інтервʼю OBOZ.UA.

Коментар: “Глибоко переконаний, що запровадження практики штрафів на часі. Безплатне навчання як соціальне благо та виняткову можливість ми перетворили у посміховисько, дешеве шоу, на яке відвідувачі здебільшого йдуть тому, що так треба для когось, але не для них. Ба більше, під час “шоу” вони можуть дозволити собі поведінку, яка не може бути прийнятою у цивілізованому суспільстві. І ця ситуація погіршується в геометричній прогресії”, – сказав колишній керівник УЦОЯО.

Він додає, що такі засоби впливу допоможуть ефективніше працювати вмотивованим школярам та вчителям, адже їм ніхто не заважатиме.

Читайте також: День матері-2024: коли цього року в Україні вітають матерів

Лікарчук також зауважив, що є ще один спосіб боротьби з подібними явищами. На його думку, якщо учень не хоче ходити до школи або ж порушує правила поведінки, то його потрібно позбавляти праваздобувати загальну середню освіту безплатно, яким він знехтував.

Хоча, за його словами, в суспільстві таке рішення наврядчи сприйметься позитивно, зокрема це також порушуватиме конституційні права.

Коментар: “Не важливо: позбавляти на якийсь час чи назавжди. Але це буде порушенням конституційних прав громадянина і навряд чи сприйметься позитивно в суспільстві, яке вже звикло, що загальноосвітня школа поступово перетворюється в заклад соціального забезпечення, в якому мають нагодувати, розважити, прихистити на якийсь період дня… І в короткі проміжки між цим усім – якось і чогось навчити”, – ділиться Лікарчук.

Читайте також: В Україні найменша чисельність чоловіків від 18 до 30 років: вчений назвав причину та дав невтішний прогноз

Він зазначає, що в законодавстві не вказано, що загальну середню освіту потрібно здобувати до 18 років, тож цим правом можна скористатися і в 70.

За словами ексдиректора УЦОЯО, поки не буде законодавчого врегулювання умов отримання загальної середньої освіти та відповідальності за їх порушення, школи змушені будуть застосовувати каральні методи. Аби не перетворюватися на прохідний двір. Тож нині заклади освіти змушені адаптовуватися до нових умов життя, в яких сила важить більше, ніж розум і вихованість, каже освітянин.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Доля перевірить на міцність два знаки Зодіаку вже наприкінці травня

Астрологи попереджають, що наприкінці травня два знаки Зодіаку зіткнуться з серйозними випробуваннями у своєму житті.…

12 хв. ago

У Запорізькому районі від вибуху постраждали двоє дітей (ФОТО)

17 травня о 14:30 до поліції зателефонував житель Кам’яного та повідомив про вибух, внаслідок якого…

42 хв. ago

На Житомирщині 19-річний киянин зґвалтував школярку

Про підозру у зґвалтуванні неповнолітньої дівчини повідомили 19-річному киянину. Йому загрожує до 12 років вʼязниці.…

1 годину ago

Внаслідок ДТП у Києві загинула півторарічна дівчинка: вагітна жінка у важкому стані

У Дніпровському районі Києва сталась ДТП. Внаслідок аварії загинула півторарічна дівчинка.  Про це повідомили у…

2 години ago

Закон про мобілізацію набув чинності: що змінилося для військовозобовʼязаних

18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Відтепер у військо призивають чоловіків з 25 років,…

2 години ago

Потужна магнітна буря у травні ще покаже наслідки: вчені вже б’ють на сполох

Магнітна буря призведе до зростання кількості тропічних штормів цього року, пише ТСН. Потужна магнітна буря,…

3 години ago