Суспільство

В Україні з 1 листопада з’являться нові дорожні знаки

Знаки позначатимуть житлову зону, пішохідну доріжку, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборону руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платну дорога та її кінець.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це повідомив у Facebook перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Зокрема, з 1 листопада набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху. Через це в Україні мають з’явитися нові дорожні знаки.

Коментар: З’являться нові дорожні знаки — житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші“, – зазначив Білошицький.

Також з’явиться нова дорожня розмітка.

Коментар:Вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона“, – повідомив він.

Білошицький наголосив, що саме Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була.

Читайте також: В Україні на державному рівні відзначатимуть ювілеї Богдана Ступки та Назарія Яремчука

За його словами, зміни пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме: нове визначення велосипедної доріжки; поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду; вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху; регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП.

Джерело

Ілона Кіплінг

Недавні новини

На Львівщині судили чоловіка, який придбав у США зброю та відправив його поштою в Україну

На Львівщині суд визнав винним львів'янина у контрабанді вогнепальної зброї й оштрафував його на 170…

4 хв. ago

Літній Микола Чудотворець: дата за новим календарем, значення і традиції свята

9 травня за новим церковним календарем православна церква святкує День перенесення мощей святителя Миколи Чудотворця…

28 хв. ago

У Києві чоловік розбещував доньку знайомої: що вирішив суд

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Деснянської окружної прокуратури м. Києва скеровано до Деснянського районного суду…

38 хв. ago

На Полтавщині екскомандир ТрО віддав дружині авто, яке місто купило військовим

Дружина екскомандира 116-ї бригади ТрО Олександра Чахлова їздила у Чернівцях на автівці Skoda Kodiaq за…

48 хв. ago

Полягли за мир та свободу: Рівненщина попрощалася з трьома воїнами

Рівненщина попрощалася з трьома Героями: Олександром Шкіндером з Вараської громади, Сергієм Герзелем – з Рівненської, Тарасом…

1 годину ago

У парламенті назвали кількість ув’язнених, яких можуть мобілізувати

Загальний ресурс ув‘язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Сил оборони України, 15-20 тис. людей.  Про…

1 годину ago