В Україні розпочав роботу чат-бот для онкохворих “Лікуйся”

event 15:48 Вівторок 08 Червня 2021 Здоров'я

Він допоможе зорієнтуватися, які послуги і в якому обсязі можна отримати безкоштовно. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Пацієнтські організації України запустили чат-бот у Telegram, який зорієнтує в безкоштовних медичних послугах усіх, хто зіштовхнувся з діагнозом “Рак молочної залози”.

Чатбот “Лікуйся” презентували в пресцентрі Українського кризового медіацентру.

Його мета – надати пацієнтам необхідну інформацію щодо лікування в межах Програми медичних гарантій. Реалізували проєкти ГО “Ліки Контроль” та ГО “Афіна. Жінки проти раку” за підтримки USAID/UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS” і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України.

Коментар:Для якісного втілення чат-боту ми проаналізували великий масив даних: реєстри закладів охорони здоров’я, договори НСЗУ з онколікарнями тощо. Проте наша головна мета – донести до хворих з діагнозом “рак”, що не потрібно складати руки, бо є реальні та доступні можливості лікування онкології“, – зазначила голова ГО “Ліки Контроль” Наталія Гуран.

Чат-бот  допоможе зорієнтуватися, в якому медзакладі, які  послуги і в якому обсязі можна отримати безкоштовно.  Для цього користувач обирає послугу, після чого отримує покрокову інструкцію з необхідною інформацією.

Коментар:Багато пацієнтів не знають, які саме послуги в онкоцентрах є безоплатними, і через це існують стереотипи, що лікування онкології дуже дороге. Тому велика частина відмовляється від нього. Цей чат-бот допоможе людям розібратися, які послуги вони можуть отримати безкоштовно, і допоможе їм почати лікування. Чат-бот максимально легкий у використанні і доступний для усіх смартфонів та комп’ютерів. Звертаюся до пацієнтів та їх рідних, заходьте та перевіряйте необхідну інформацію!“, – закликала співзасновниця ГО “Афіна. Жінки проти раку” Вікторія Романюк.

Безкоштовні медичні послуги, про які розповідає чат-бот, доступні в межах Програми медичних гарантій. Це – програма, яка визначає перелік та обсяг медпослуг та лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам гарантує держава.

Джерело: сайт lb.ua

Читайте також: Нацбанк випустив монету на честь оперного співака та героя АТО (фото)

Останні новини
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
08.06.2021, Вівторок
07.06.2021, Понеділок
06.06.2021, Неділя
05.06.2021, Субота
04.06.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward