Суспільство

В Україні планують ввести новий вид пенсій: можна буде отримувати дві виплати одночасно

В Україні планується впровадження накопичувальної пенсійної системи як обов’язкового елементу пенсійного страхування, що передбачає створення персональних пенсійних рахунків із регулярними внесками протягом трудового життя. Ця система може бути введена лише після завершення воєнного стану та стабілізації економіки, що забезпечить пенсії на рівні 60% від попереднього заробітку.

Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дарина Марчак у коментарі ЗМІ. Вона зазначила, що рівень залученості громадян до добровільних пенсійних накопичень є суттєвим, але недостатнім.

Наразі лише близько 900 тисяч осіб є учасниками добровільних накопичувальних схем. У той час, коли загальна кількість пенсіонерів в Україні становить 10,5 мільйона осіб. За словами Марчак, впровадження накопичувальної системи має стати обов’язковим елементом пенсійного страхування, проте це доцільно лише після завершення воєнного стану та стабілізації економіки.

Читайте також: Україну накриє потужний антициклон: прогноз синоптика 

Як впровадити накопичувальну систему в Україні

Для впровадження накопичувальної системи, за словами Марчак, необхідно ухвалити відповідне законодавство, яке започаткує підготовку інфраструктури для накопичень. Це дозволить виконати всю необхідну роботу до моменту, коли економіка буде готова до запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.

Оптимально, щоб солідарна пенсійна система забезпечувала принаймні 40% заміщення зарплати. Накопичувальні пенсії доповнюють солідарні ще на 15-20% заміщення зарплати. Це б дало змогу забезпечити загальний розмір пенсії, який отримуватиме людина, на рівні 60% її попереднього заробітку, що відповідатиме середньоєвропейському рівню“, – пояснила Марчак. Крім того, людина може здійснювати додаткові добровільні пенсійні внески, щоб збільшити свою майбутню пенсію.

Коли варто починати накопичувати кошти на пенсію

Дарина Марчак рекомендує оплачувати єдиний внесок у солідарну систему і робити добровільні внески для накопичення коштів на пенсію з початку трудової діяльності. 

І сплачувати єдиний внесок у солідарну систему, і здійснювати добровільне накопичення коштів на пенсію, бажано з початку робочої кар’єри. Таким чином ви будете не тільки впливати на підвищення розміру своєї пенсії у майбутньому, а й підтримувати поточних пенсіонерів – бабусь і дідусів, які в період війни живуть на пенсію. Це буде проявом соціальної згуртованості, підтримка одне одного в скрутні часи“, – підсумувала свою думку політикиня.

Читайте також: Рада ухвалила закон про перезавантаження Бюро економічної безпеки

Яка сума добровільних пенсійних внесків українців?

За весь час роботи добровільної системи пенсійні внески склали 3 мільярди гривень, а зароблений інвестиційний дохід – 4 мільярди гривень. Кількість учасників, що вже з 2003 року отримали пенсійні виплати, складає 93,8 тисячі осіб, а загальна виплачена сума – 1,7 мільярда гривень.

Перехід до обов’язкової накопичувальної пенсійної системи може стати важливим кроком для забезпечення стабільного майбутнього українських пенсіонерів, але цей процес вимагає ретельної підготовки та стабільності економіки. Впровадження нової системи забезпечить більш високий рівень пенсійних виплат, наближаючи їх до середньоєвропейського рівня, і сприятиме соціальній згуртованості населення.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Три корисні для серця перекуси від кардіолога: до складу одного входить шоколад

Люди, які цікавляться, яка корисна звичка для серця не відбере багато часу, можуть "взяти на…

7 години ago

Смачний жульєн на сковороді: простий та швидкий рецепт

Якщо не вистачає часу приготувати жульєни порційно, є рецепт від досвідчених господинь, де ця страва…

9 години ago

Ці дні найкращі для роботи на дачі: посівний календар на липень 2024

Найспекотніший місяць року липень є досить зайнятим для дачників. Більшість культур до цього періоду вже…

10 години ago

У трьох знаків Зодіаку будуть великі проблеми з грошима в липні: хто вони

Астролог Влад Росс перерахував знаки Зодіаку, у яких у липні можуть виникнути великі проблеми у…

11 години ago

Чехія планує збільшити виплати деяким біженцям: кому і на скільки

Чехія планує збільшити виплати деяким біженцям. Про це йдеться у публікації Blesk.cz. Так, у Чехії…

12 години ago

На Рівненщині чоловік до смерті побив знайомого: що вирішив суд

Прокурор Сарненської окружної прокуратури в суді довів вину жителя Сарненщини у заподіянні тілесних ушкоджень, що…

12 години ago