В Україні незабаром введуть податок на солодкі газовані напої

event 12:22 Середа 12 Січня 2022 БЛОГ

У багатьох країнах світу вже був введений так званий спеціальний податок “на цукор”. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Як результат податку, виробники знижують вміст цукру в напоях, а споживачі (особливо діти та підлітки) починають віддавати перевагу більш корисним продуктам.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький на своїй сторінці у Telegram.

Коментар: “Перед Новим роком запропонував депутатам спільно з економічними експертами, дієтологами, педагогами, представниками батьківських організацій обговорити питання обмеження споживання солодких газованих напоїв”, – зазначив він.

За словами Радуцького, у суспільства є розуміння, що вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю.

Коментар: “Судячи з відгуків в соцмережах і коментарів у ЗМІ, моя пропозиція сприйнята досить позитивно. У суспільства є розуміння, що постійне вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров’ю. І це дуже добре”, – зазначив голова Комітету.

За його словами, у контексті обговорення ініціативи експерти підіймають питання про те, як планується витрачати зібрані кошти.

Коментар: “Моя позиція – левова частина “цукрового” акцизу має витрачатися на програми лікування і профілактики діабету (через збільшення фінансування НСЗУ), а також здорове харчування школярів. Завдяки акцизу ми зможемо, наприклад, профінансувати постачання в школи фермерського молока”, – зазначив депутат.

Читайте також: Мінімальна зарплата 24 тис. гривень: у Раді збираються суттєво збільшити зарплати поліцейським

Джерело

Останні новини
26.01.2022, Середа
25.01.2022, Вівторок
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward