Україну заполонили російські огірки

event 12:48 П’ятниця 31 Грудня 2021 Суспільство
огірки

Основним постачальником парникових огірків в Україну є Російська Федерація.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Така ситуація склалася через те, що часто-густо українські фермери стикаються з проблемами вирощування та реалізації своєї продукції.

Зокрема, одна з причин – великі витрати на енергоресурси. Таку заяву зробив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Коментар: “У нас на сьогоднішній момент основним постачальником парникових огірків є Російська Федерація. Чому? Для того, щоб виростити в українських умовах огірок в теплиці, необхідно опалювати електричною енергією, треба освітлювати тощо”, – сказав він.

На російському ринку сьогодні енергоресурси дешевші, ніж на українському.

Він також пояснив, чому українські торговельні мережі закуповують російський продукт замість українського. На думку експерта, вони керуються виключно власною вигодою.

Читайте також: У світі почали виготовляти природний газ з кукурудзи

Коментар: “Торговельна мережа працює з максимально дешевим продуктом. Вона не буде укладати угоду на один огірок вітчизняного виробника. Їх цікавлять певні обсяги, умови поставки, які виконуються секунда в секунду. Їх цікавить гарантія постачання тієї чи іншої продукції на полиці супермаркета. Окрім цього, вихід продукту на полицю супермаркету коштує гроші. І не завжди український фермер згоден це оплачувати”, – зазначив Пендзин.

Економіст також навів приклад підтримки фермерства в країнах Євросоюзу. Водночас в ЄС захищаються власні ринки від імпорту.

Коментар: “В Угоді про вільну торгівлю з Європейським Союзом ми з величезним здивуванням побачимо квоти на поставку української аграрної продукції на європейський ринок на рівні 3-5% від загального обсягу виробництва цієї продукції в Україні”, – зауважив він.

Джерело

Останні новини
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
18.01.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward