Суспільство

Українцям посилять пенсійні правила: хто більше не зможе вчасно отримувати виплату

В Україні пенсійні правила посилять з 1 січня 2025-го. Це відбудеться в межах змін, що було ухвалено ще в 2017-му. В результаті ще більше українців не зможе вийти вчасно на пенсію (тобто в 60 років). 

Як йдеться в матеріалі OBOZ.UA, якщо зараз пенсію в 60 років отримують ті, хто мають щонайменше 31 рік стажу, то з наступного року ця вимога збільшиться до 32 років. На цьому посилення правил не зупиниться. З 2026-го треба буде мати від 33 років стажу, з 2027- від 34 років. Останній етап підвищення вимог до стажу очікується в 2028-му. З того моменту для того, щоб вчасно отримувати пенсію, треба буде мати від 35 років стажу. 

Читайте також: Як правильно готувати кускус: простий та смачний гарнір

Разом з тим збільшуватиметься і вимога для виходу на пенсію в 63 роки. Так, зараз для цього треба мати від 21 року стажу. З наступного року – від 22 років стажу, з 2026-го – від 23 років стажу, в 2027-му – від 24 років. Останній етап посилення вимог очікується в 2028-му. Тоді для виходу на пенсію в 63 роки треба буде мати 25 років стажу (або більше). 

При тому мінімальна вимога для отримання пенсії збільшуватись не буде. Вона зараз складає і складатиме надалі всього 15 років стажу. Але якщо у вас є 15 років стажу і немає достатньо стажу, щоб отримати пенсію в 63 чи 60 років, працювати доведеться до 65 років. 

Читайте також: Telegram — це загроза українській національній безпеці, – Буданов

Які пенсії отримують українці?

Середня пенсія в Україні зросла за останні три місяці приблизно на 73 грн, до 5816 грн. У січні 2024-го українці в середньому отримували 5385 грн. Якщо ж рахувати зміну розміру пенсії за весь час повномасштабної війни, то виплати зросли з 3991 до 5816 грн. Йдеться саме про середній показник. Зростання відбулось на рівні 45,7%, тоді як кумулятивний рівень інфляції за цей період склав 35,5%. Тобто зростання середньої пенсії мало б компенсувати подорожчання товарів та послуг.

Однак мінімальна пенсія з січня 2022-го зросла з 1934 до 2361 грн. Тобто на 22%. Отже, індексація мінімальної пенсії не дозволила навіть компенсувати інфляцію. А ті, хто отримує мінімальну виплату, втратили найбільше.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Як відмити жовту смугу в унітазі: хитрість хороших господинь

Жовта смуга часто з'являється всередині унітазу - навіть коли його регулярно чистять. Відмити цю саму…

11 години ago

У четвер погода в Україні зміниться: прогноз на 19 вересня

У середині тижня, 19 вересня, погода в Україні покращиться. Дощі покинуть територію нашої країни, хмар…

12 години ago

Що корисніше для організму — чорнослив чи свіжа слива

Є люди, які не люблять сливи, але із задоволенням їдять чорнослив. Інші ж віддають перевагу…

13 години ago

Стефанчук відповів, коли Міноборони заборонить мобілізацію чоловіків до 25 років

До кінця тижня Міністерство оборони має видати наказ про заборону мобілізації обмежено придатних до 25…

13 години ago

В Україні хочуть зменшити гендерний розрив у зарплатах: пояснення Мінекономіки

В Україні до повномасштабної війни, станом на 2021 рік, різниця в оплаті праці між жінками…

14 години ago

На Рівненщині на склозаводі виникла масштабна пожежа (ФОТО)

17 вересня на Рокитнівському склозаводі відбулось займання у будівлі цеху №3, який не експлуатували. Про…

14 години ago