Українці зможуть одружуватися через “Дію”

event 12:10 П’ятниця 11 Лютого 2022 ПОДІЇ

Українці матимуть можливість подати заяву про реєстрацію шлюбу за допомогою застосунку “Дія”. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це в інтерв’ю ТСН.ua повідомив віцепрем’єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Коментар:Скоро вже можна буде подати онлайн-заяву на шлюб. Ця послуга у нас в бета-тесті. Але особисто все ж прийти треба буде, щоб поставити підписи. Але вже не треба особисто подавати заяву, обирати дату шлюбу, як ми всі це з вами робили. Тепер це можна буде зробити онлайн“, – повідомив Федоров. 

Також у застосунку найближчим часом може з’явитися свідоцтво про шлюб. 

Коментар: Цей документ обов’язково з’явиться. Але зараз ми на цьому не сфокусовані, бо в отриманні інших послуг він не дуже використовується. Ми зосереджені на запуску послуги і намагаємося зробити так, щоб реєстри між собою обмінювалися даними. Тобто, щоб не робити багато різних довідок, а щоб реєстри самі між собою забирали дані. Ну, наприклад, із витягом “про прописку”. ДМС працює над тим, щоб паперова довідка, яку вам видали разом з ID-карткою, була не потрібна. Щоб державний орган, який у вас затребує цей документ, вже сам зміг перевірити вашу “прописку”, – пояснив віцепрем’єр-міністр. 

Він наголосив, що додати в “Дію” свідоцтво про укладення шлюбу – це не проблема, проте наразі це не є першочерговим завданням. 

Коментар: Думаю, що зараз всі одне одному довіряють. Насправді відобразити це в “Дії” не проблема. З часом ми це зможемо зробити, якщо буде треба для різних життєвих ситуацій. Але наша філософія не відцифровувати все, а щоб дані по державних органах бігали замість людей“, – пояснив міністр. 

Стати автором!
Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Час-Дій, напишіть нам: [email protected]

Джерело

Останні новини
08.08.2022, Понеділок
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
04.08.2022, Четвер
03.08.2022, Середа
02.08.2022, Вівторок
01.08.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward