Суспільство

Українська літературна класика: «Захар Беркут» Івана Франка

«Захар Беркут» почесно займає своє місце серед перлин української класики. Твір, що вийшов з-під пера Івана Франка, розповідає про боротьбу карпатських общин із монгольським нашестям.

Тема, ідея та основна думка

Історична повість, написана в напрямах реалізму з нотками романтизму, розповідає про те захист рідної землі від татаро-монгольського нашестя в тринадцятому столітті. Основними ідеями твору варто вважати мужність та патріотизм руського народу, винахідливість, невгасаючу жагу до боротьби та вільного життя. Через сюжет автор засуджує бажання збагачуватися за рахунок інших, підступність, зрадливість. Більш детально ви можете ознайомитися із аналізом «Захара Беркута» за посиланням https://dovidka.biz.ua/zahar-berkut-analiz/.

Основні герої

Основними героями твору є:

  • Захар Беркут – знахар, що змолоду оволодів мистецтвом цілительства. Він багато подорожував по рідній землі та є її справжнім патріотом. Під час подій, описаних у повісті, також є тухольським старійшиною;
  • Максим Беркут – син Захара, який повністю сповідує батькові ідеали. Він проявляє себе хоробро під час сутички із татарами. Любовними стосунками Максим пов’язаний із Мирославою – боярською донькою;
  • Тугар Вовк – боярин, який намагається насадити власні порядки на землі Тухольщини після того, як отримав ці землі від князя. Він є головним антагоністом, адже видає таємниці військового устрою руських дружин татарам та здає тухольські землі. Тугар Вовк не хоче видавати Мирославу заміж за Максима, адже вважає, що він не гідний руки та серця дівчини;
  • Мирослава – донька боярина, щиро закохана в Максима. Спочатку намагається відговорити батька від зради, а потім переходить на сторону тухольців;
  • Бурунда – татарський воєвода, який вирізняється жорстокістю та агресивною військовою тактикою.

Особливості твору

Важливими особливостями даного твору є використання великої кількості діалектних слів, давніх географічних назв. Це недивно, адже події відносять читачів аж в 1241 рік. Іван Франко намагався максимально точно відобразити історичні події, спираючись на різноманітні джерела, що розповідають про цю епоху.

Багато можна дізнатися із твору «Захар Беркут» про стародавні звичаї та мовлення того часу, оскільки автор досить достовірно його відтворює.

За цим посиланням ви можете завантажити твір повністю, а також ознайомитися із відгуком до нього: https://dovidka.biz.ua/zahar-berkut-skachaty-ivan-franko/.

Богдан Радько

Недавні новини

Налягайте на гранат: вчені назвали нові корисні властивості цього суперфуду

Схоже, гранат не просто смачний і корисний фрукт, а й джерело нових потенційно ефективних протимікробних…

4 години ago

Ароматна паска “10 жовтків”: чудовий рецепт

Уже скоро настане Великдень, до якого українці готують святкову здобу. Повітряна і м'яка паска на…

6 години ago

Секрети феноменальної пам’яті: 3 простих способи, як покращити пам’ять

Пам'ять - це когнітивна функція, яка відіграє важливу роль у нашому житті. Вона дозволяє нам…

7 години ago

Чим підживити півонії наприкінці квітня: поради городникам

Квітникарям не можна пропускати графік підживлення культурних рослин, навіть якщо грунт на ділянці не втомлений…

8 години ago

Завдали близько 20 ножових поранень: на Хмельниччині за вбивство перед судом постане двоє зловмисників

Чоловікам загрожує до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі. Слідчі вже завершили досудове розслідування…

9 години ago

У Дніпрі чоловік вдарив ножем знайомого та втік: йому загрожує до 8 років за ґратами

За нанесення тяжких тілесних ушкоджень знайомому поліцейські Дніпра затримали 45-річного містянина. Про це повідомили у…

10 години ago