Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу Чорного моря

event 13:16 П’ятниця 30 Липня 2021 Суспільство

Бельгія безплатно передасть Україні морське судно під назвою”Бельгіка” для того, щоб наша держава могла спостерігати за екологією морських водойм на рівні європейських стандартів.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Така ініціатива буде проведена у зв’язку із підписанням між державами Меморандуму про взаєморозуміння у сфері охорони та відтворення вод і раціонального використання водних ресурсів. 

Зауважимо, що судно “Бельгіка” збудоване у 1984 році, проте воно досі знаходиться в гарному стані і є повноцінно функціональним. 

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський прокоментував, що така технологія допоможе набагато краще моніторити екологію морського середовища в Україні.

Коментар:Охорона морських екосистем включена до екологічного блоку Угоди про асоціацію Україна-ЄС, згідно з яким наша держава має здійснювати регулярний морський моніторинг за європейськими стандартами. Наразі Україна впроваджує положення Рамкової Директиви ЄС про морську стратегію для поетапного досягнення гарного екологічного стану морського середовища. Дякуємо бельгійській стороні за таку допомогу, що посилить екологічний моніторинг Чорного моря“, – прокоментував Абрамовський. 

Зауважимо, що підписаний Меморандум передбачає не лише передачу для України морського транспорту, але й вивчення та розв’язання інших екологічних проблем, які існують у Чорному морі. Наприклад це рівень сірководню у воді, який наразі є надто високим. Окрім цього українські вчені зможуть взяти участь у дослідженні, яке відбувається в Північному морі. Туди їх також запросили бельгійські науковці. 

Окрім цього, відтепер в Україні повинна здійснюватися низка перевірок. Зокрема регулярний моніторинг рибних запасів, традиційні дослідження у відкритому морі та розвідка поверхні морського дна. 

Читайте також: Зеленський призначив нову голову місії України при НАТО

Джерело

Останні новини
22.09.2021, Середа
21.09.2021, Вівторок
20.09.2021, Понеділок
19.09.2021, Неділя
18.09.2021, Субота
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
15.09.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward