Суспільство

У Раді пропонують відбудувати Чорнобильську зону: там створять заповідник, туристичну базу та науковий центр

У Верховній Раді днями представили основні положення стратегії розвитку Чорнобильської зони до 2032 року, яку нещодавно схвалив Кабінет Міністрів України.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Стратегічно уряд планує перетворити «зону відчуження» на «зону відновлення». Десятки тисяч гектарів цієї території можуть стати місцем інновацій та екологічного лідерства.

Ключові цілі стратегії:

Відновлення після деокупації. Найбільший виклик – розмінування території, адже досі невідомо, яка мапа забруднення.

Розвиток наукового потенціалу. Чорнобиль має стати новим сучасним центром дослідження мирного атому, нових практик та рішень, розвитку наукової та дослідницької інфраструктури. З іноземними колегами та партнерами вже обговорюють перспективи розміщення нового обладнання на підприємствах Чорнобиля.

Розвиток відновлюваної енергетики. Чорнобильська зона має потужний потенціал для того, щоб бути елементом енергетичного хабу Європи. На цьому неодноразово наголошував президент Володимир Зеленський. Енергетична незалежність є частиною державної доктрини.

Розвиток туристичної інфраструктури. Попри закритий статус, Чорнобильська зона викликає інтерес як українців, так і іноземних гостей.

Розвиток Чорнобильського унікального біосферного заповідника. А саме, збереження природних комплексів Полісся, унікальних тварин та рослин.

Читайте також: На Миколаївщині викрили зрадника, який “зливав” росії та Ірану новітні технології України у військовому кораблебудуванні

Голова Міндовкілля Руслан Стрілець також мав нагоду презентувати стратегію розвитку Чорнобильської зони та продемонструвати наслідки її окупації членам Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни під час їхнього візиту в Зону відчуження минулого тижня.

Як відомо, у перший день повномасштабної війни російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС. Станція була під контролем російських окупантів понад місяць.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Кава на голодний шлунок: шкода чи користь?

Любителі кави часто починають свій день з чашки ароматного напою. Але чи корисно пити каву…

5 години ago

Що робити з черствими пасками: цікавий рецепт

Невдалий рецепт чи порушення технології, але великодні паски можуть зачерствіти вже за кілька днів. Справа…

7 години ago

Названо 5 вітамінів, які необхідні тим, хто активно займається спортом

Займатися спортом – добре, казали вони. Але не попереджали, що при високоінтенсивних фізичних навантаженнях слід…

8 години ago

Чому ялині та сосні не місце на подвір’ї: садити чи не садити

Існує багато різних повір’їв про те, що ялину та сосну не можна садити біля будинку.…

9 години ago

У Чернівцях керівник благодійного фонду за 12 тисяч доларів обіцяв переправити військовозобов’язаного за кордон

Столичні поліцейські затримали керівника благодійного фонду, який за 12 тисяч доларів організував для ухилянта незаконний…

10 години ago

У Києві конфлікт між друзями ледь не закінчився вбивством

11 травня до поліції Києва надійшло повідомлення про те, що у квартирі на одній з…

10 години ago