Суспільство

У Раді попередили про покарання для жінок, які не стали на військовий облік

У разі ухилення від взяття на військовий облік можуть бути застосовані примусові заходи, не виключив Федір Веніславський.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський прокоментував питання військового обліку для жінок, розповідає Главред.

Він підкреслив під час брифінгу, що за ухилення від військового обліку передбачена адміністративна відповідальність.

Разом з тим нардеп не виключив, що в майбутньому, у разі ухилення від взяття на військовий облік, можуть бути застосовані примусові заходи до таких людей, які будуть системно ухилятися від виконання нормативно-правових актів.

Коментар: “Військовий обов’язок жінок не є чимось новим для України. За часів Радянського Союзу і незалежності України жінки певних професій, які отримали саме професійну освіту за відповідною спеціальністю, тобто з документами, що підтверджують рівень кваліфікації, повинні перебувати на військовому обліку”, – пояснив представник Верховної Ради.

Коментар: “Але якщо ці жінки не стануть на військовий облік, то ніякі негативні наслідки до них не будуть застосовуватися. Хоча за це передбачена адміністративна відповідальність, і в майбутньому, думаю, що в разі ухилення від взяття на військовий облік можуть бути застосовані такі примусові заходи до таких людей, які будуть системно ухилятися від виконання таких нормативно-правових актів”, – додав Веніславський.

Військовий облік для жінок в Україні

На території України 17 грудня 2021 року набув чинності наказ Міноборони №313, який передбачає постановку жінок на військовий облік. У документі вказувалося, що жінки у віці від 18 до 60 років, які придатні для проходження військової служби за станом здоров’я, повинні ставати на військовий облік. Нововведення стосувалися працівниць 35 сфер діяльності – від громадського харчування до банківської справи.

Компанії-роботодавці зобов’язані перевіряти наявність у жінок документів про перебування на військовому обліку. За прийом на роботу кандидаток, які не зареєстровані у військкоматах, документом передбачили штраф на суму від 5 100 до 8 500 гривень.

В умовах воєнного стану жінок, які перебувають на обліку, можуть призвати на військову службу або залучити для виконання робіт. У Міноборони на даний момент не розглядають мобілізацію жінок.

З 1 жовтня 2022 року жінкам, які стали на військовий облік та у разі продовження воєнного стану, виїзд з України буде заборонений.

Б. Радько

Недавні новини

Хто більше мерзне – жінки чи чоловіки: неочікувані результати досліджування

Багато хто вважає, що жінки більш чутливі до низьких температур і схильні мерзнути навіть за…

5 години ago

Торт без випічки: легкий рецепт за 15 хвилин

Торт без випічки. Часу на приготування потрібно 15 хвилин. Назва повністю відповідає, тому що зіпсувати…

7 години ago

Неконтрольований потяг до їжі: учені виявили несподіваний фактор, який на це впливає

В людей, які відчувають себе самотніми, виявили зміни в нейронних реакціях мозку. Це може пояснити,…

8 години ago

Як правильно поливати рослини, не завдаючи їм шкоди: поради городникам

Поливати рослини - це не просто лити на них воду. Це ціла наука, яка потребує…

9 години ago

У Києві викрили “бізнесмена”, який продавав місця на кладовищі за гроші

У Києві судитимуть доглядача Жулянського кладовища, який за три тисячі доларів США «бронював» місце на…

10 години ago

На Рівненщині командир танка “відсидить” 5 років за дезертирство

На Рівненщині засудили командира танка, який втік з військової частини.  Про це йдеться у рішенні…

11 години ago