У МОЗ дозволили вакцинувати препаратом Pfizer дітей 12-17 років

event 08:15 Вівторок 26 Жовтня 2021 Здоров'я
вакцинація дітей

Міністерство охорони здоров’я України прийняло рішення дозволити вакцинацію дітей у віці від 12 до 17 років від коронавірусу з використанням вакцини виробництва Pfizer/BioNTech. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Відповідний наказ опубліковано на сайті МОЗ.

У своєму наказі МОЗ посилається на висновки Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), яка розглядала доцільність антикоронавірусної вакцинації дітей у зазначеному віковому діапазоні.

Група дійшла висновку, що попри незавершеність процесу клінічних випробувань різних антикоронавірусних вакцин на предмет їх застосування для вакцинації дітей, вакцинація може бути проведена за наявності відповідних віку щеплень з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації. При цьому дітей старше 12 років віднесли до пріоритетної групи вакцинації.

Також після вивчення даних про безпеку та ефективність вакцини Comirnaty для дітей старше 12 років група з урахуванням зростання коронавірусної захворюваності серед дітей рекомендувала прищеплювати дітей 12-17 років незалежно від груп ризику за умови наявності інших належних за віком щеплень.

Протипоказано застосування вакцини виключно при серйозній алергічної реакції на один з компонентів вакцини. Тим дітям, які перенесли міокардит або перикардит після першої дози вакцини Comirnaty, потрібно відкласти введення другої дози вакцини до отримання більш докладних наукових даних. Також треба відкласти вакцинацію тих, хто переніс дитячий мультисистемний запальний синдром – теж до отримання додаткових наукових даних.

Згідно з рекомендаціями групи, для вакцинації дітей 12-17 років використовується схема введення двох доз з інтервалом 21-28 днів. Мінімально допустимим інтервалом між щепленням від коронавірусу та іншим щепленням є 14 днів. Вакцини проти коронавірусу можна вводити одночасно з інактивованою вакциною проти грипу.

Читайте також: Відтепер прокуратура буде займатися випадками порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю

Останні новини
23.09.2023, Субота
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward