Суспільство

У фальсифікаті молока в Україні знайшли соду, антибіотики та миючий засіб

В Україні в фальсифікат молока додають миючі засоби, соду і антибіотики. У деякому молоці молочного жиру взагалі немає, проте на смак таку продукцію визначити складно.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це заявила Глава правління ГО “Споживча довіра” Олена Куликова. За її словами, молочні жири в молоці можуть замінювати рослинними. Це не так шкідливо для здоров’я, ми всього лише не отримаємо тих корисних речовин, за які заплатили купуючи, нібито, якісне молоко. Але у фальсифікованому молоці можуть бути і інші речовини:

Коментар: “Коли молоко приймають на виробництво, на молочний комбінат, його перевіряють на рівень жирності. Щоб рівень був достатнім, в молоко, яке розбавляється водою, постачальники можуть додавати миючі засоби і соду. Ці речовини вступають в хімічну реакцію і таким чином апарати показують більш високу жирність. Якщо молоко не дуже хорошої якості по мікробіології, сода також трохи осаджує бактеріальну флору. Зараз хімія далеко крокує, і псевдовиробники молока викручуються, як можуть. В молоці може бути і перероблений курячий жир і навіть гідрогенізовані жири (трансжири). Це вже небезпечно для життя і здоров’я людини”.

За словами Олени Куликової, фальсифікат найчастіше зустрічається у невеликих недобросовісних виробництвах. Неякісне молоко, швидше за все, не буде відрізнятися за смаком від якісного продукту. Визначити фальсифікат можна тільки в лабораторії. Але щоб убезпечити себе, експерт радить купувати продукцію великих виробників у великих торгових мережах. Це гарантує більш ретельний контроль якості.

У маленьких магазинах, на базарах, де люди намагаються заощадити, де продукція коштує дешевше – там більша ймовірність потрапити на фальсифікат.

Коментар: “Коли біля метро продають молоко на розлив в пластикових пляшках – я взагалі не знаю, як люди можуть таке купувати. Продукт зберігається не в холодильнику, є питання по мікробіології. Також харчова цінність такого продукту дуже сумнівна, можуть бути добавки і антибіотиків, і ті ж миючі засоби, сода, все що завгодно”, – пояснила експертка.

Купуючи молоко, варто особливу увагу звернути на термін придатності та умови зберігання. Неправильне зберігання може зменшити термін придатності в рази.

Джерело: сайт Курс

Читайте також: В Україні значно впав долар: курс в обмінниках

Б. Радько

Недавні новини

11 тригерів головного болю, про які ви могли не знати

Причини головного болю можуть бути різні. Зазвичай це перевтома, ГРВІ, високий артеріальний тиск, стрес, нестача…

5 години ago

Як правильно готувати кускус: простий та смачний гарнір

Кускус, популярний у багатьох кухнях світу, останнім часом став доступним і на полицях наших магазинів.…

7 години ago

Як почистити золоті прикраси: простий спосіб повернути блиск

Ваші золоті прикраси втратили свій блиск і вкрилися пилом? Не варто хвилюватися, адже є простий…

8 години ago

Названо помилки, через які саджанці яблунь зупиняються в рості

Молоді саджанці ніжні та вимогливі до умов вирощування. Вони досить просто можуть перестати рости. Помилки…

9 години ago

Telegram — це загроза українській національній безпеці, – Буданов

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов вважає месенджер Telegram загрозою українській національній безпеці,…

10 години ago

На Закарпатті прикордонники затримали чоловіків, які п’ять днів блукали лісами

На Закарпатті чотирьох ухилянтів, які 5 днів блукали горами, затримали. Чоловіків, які планували перепливти Тису,…

10 години ago