“У 350 разів шкідливіше ніж куріння”: експерти розповіли, чому не можна спалювати опале листя

event 15:37 Субота 13 Листопадаа 2021 Здоров'я

Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю та довкіллю.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Законодавство України забороняє це робити. Проте розмір штрафу за таке порушення занадто малий, тому люди, особливо в селах, продовжують масово палити.

Лікарі попереджають про ризики для здоров’я, а екологи б’ють на сполох: це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин.

У чому шкода?

Фахівці з Держпродспоживслужби стверджують, що часто люди не надають ваги цьому питанню, а варто було б. Адже тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму.

Також при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Торакальний хірург Юрій Межибовський каже, що при спалюванні однієї тонни рослин, у повітря потрапляє близько 30 кілограмів шкідливих речовин.

Коментар: І все це потрапляє на нашу шкіру та в легені, – пояснює він в розмові з BBC News Україна.

За словами лікаря, таке спалювання виділяє отруйні гази, може бути джерелом алергії та впливає на імунну систему. В першу чергу, страждають люди похилого віку, діти та вагітні жінки. При згорянні виділяється вуглекислий газ та оксид азоту. Це може викликати бронхоспазми, алергію, кашель, задуху.

Коментар: “Дим від багаття має у 350 разів більше шкідливих речовин, ніж дим від куріння”, – пояснив Юрій Межибовський.

Спалення призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння.

Міністерство екології та природних ресурсів попереджає, що такі дії призводять також до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.

Там закликали компостувати рослинні рештки та удобрювати ними ґрунт.

Що каже законодавство?

Конституція України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, а значить – кожен має законне право боротися з цим явищем.

Чиновники закликають, якщо ви страждаєте від диму – не бійтеся скаржитися у поліцію чи до місцевої влади. Навіть якщо це ваш сусід.

Читайте також: По всій Україні оголосили І рівень небезпечності через погіршення погоди

Джерело

Останні новини
26.01.2022, Середа
25.01.2022, Вівторок
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward