Суспільство

Що потрібно знати про антисептики

У період пандемії спостерігається безпрецедентне збільшення попиту на різні дезінфікуючі засоби. Санітайзери стоять на вході в будь-якій установі, багато хто носить їх із собою в сумках поряд з масками. Який склад має бути в антисептика і які різновиди антисептиків бувають – читайте далі. Обрати свій варіант ви зможете на сторінках сайту https://mermade.com.ua/antiseptiki-kupit/.

З чого складається антисептик

Лікарі та науковці солідарні в тому, що антисептик має бути на спиртовій основі — тільки такий засіб здатний ефективно та швидко розправитися з бактеріями. При цьому концентрація спирту має бути досить високою (етилового – 75 % і більше, ізопропілового – 70 %). Якісний антисептик містить ізопропіловий або етиловий спирт, 3% перекису водню, дистильовану або кип’ячену воду, гліцерин.

Також для збільшення терміну дії антисептик додаються четвертично-амонієві сполуки. Так називають поверхнево-активні речовини, які уповільнюють процес випаровування спирту зі шкіри і мають високу бактерицидну активність.

Форма випуску

Сьогодні на ринку представлено велику кількість антисептиків різної форми випуску. Кожна форма має свої особливості та переваги.

  • Антибактеріальний гель – найм’якіший за дією засіб. Він використовується як вимушений короткочасний захід, оскільки його дія слабка. При першій нагоді рекомендується помити руки з милом, адже застосування гігієнічного гелю явно недостатньо для дезінфекції.
  • Санітайзер – це справжній медичний засіб, до складу якого входить спирт, хлоргексидин, молочна кислота, триклозан. Санітайзер знищує не тільки бактерії, але й допомагає боротися з різними типами вірусів, які є збудниками грипу, SARS та інших.
  • Спрей-антисептик – один із найпопулярніших засобів. У нього багато плюсів: легко наноситься, широкий спектр дії, швидке вбирання. Антисептик продається у флаконах із розпилювачем. Їм легко та зручно користуватися, особливо у громадських місцях. Серед мінусів він може викликати сухість шкіри, тому важливо забезпечити рукам додаткове зволоження.

Щоб уникнути проблем із сухістю при обробці рук антисептиком, можна скористатися кремом-антисептиком, який за своїми захисними функціями нічим не відрізняється від попереднього аналога, але має у складі зволожуючі компоненти, що пом’якшують шкіру.

Окремо можна виділити антисептичні серветки, якими можна протирати як руки, а й різні поверхні. Вони зручні та безпечні у використанні, проте їхня ефективність не дуже висока. Найкраще використовувати серветки у поєднанні з іншими засобами дезінфекції.

Богдан Радько

Недавні новини

В Україні продовжили мобілізацію та дію воєнного стану

Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальну мобілізацію в країні ще на 90 днів…

12 хв. ago

Міноборони опублікувало список посад, на які першочергово потрібні люди

Міноборони наразі має потребу у поповненні новими військовослужбовцями різних спеціальностей, переважно у ті частини, які…

34 хв. ago

Компанія AstraZeneca вилучає свою вакцину проти Covid-19 по всьому світу: у чому причина

Компанія AstraZeneca ініціює вилучення своєї вакцини проти коронавірусу в усьому світі.  Про це повідомляє Reuters. …

57 хв. ago

2,13 проміле алкоголю: у Рівному патрульні посеред дня зупинили нетверезого водія таксі

Патрулюючи на вулиці Євгена Коновальця у Рівному, інспектори зупинили водія транспортного засобу Opel, який порушив…

1 годину ago

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям

У зв’язку з прийняттям загалом закону про мобілізацію в Україні було затверджено відповідні правила вручення…

1 годину ago

Названо п’ять знаків Зодіаку, які стануть найщасливішими цього тижня

Перша половина травня 2024 року стане напрочуд вдалою для представників одразу п’яти знаків Зодіаку, —…

2 години ago