Суспільство

Що можна посіяти на зиму: яким культурам не страшні морози

Для більшості осінь асоціюється  зі збором урожаю. Проте досвідчені городники знають, що це чудова пора для підготовки до нового сезону.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Осінню дачники не втрачають можливості провести якомога більше робіт на городі, зокрема підготувати грядки чи внести добрива, чи висадити частину культур, розповідає Ukr.Media.

То що ж можна посадити на зиму?

І цибульні, і зелені, і коренеплоди. Плюсів у такого підходу багато: сходи з’являються раніше, ростуть більш міцними, частина культур встигає дати урожай ще до активізації їх основних шкідників, вихід продукції виходить на два тижні раніше,  а також є можливість повторних посадок.

Загальні правила підзимових посівів

Для підзимових посівів не обов’язково виділяти велику ділянку землі. Якщо продукція не на продаж, а для свого столу, грядка загальною площею 5-6 кв. м повноцінно забезпечить сім’ю з 4-5 осіб і вітамінною зеленню, і ранніми коренеплодами.

Місце для підзимових культур краще вибрати доступне, сонячне, без схилу. Оскільки час сіяти прийде пізніше (в останній декаді жовтня, а на півдні – листопада), то землю краще підготувати заздалегідь. Ще в серпні слід внести добрива, перекопати ґрунт, розрівняти, а перед морозами (поки верхній шар ще не замерз) – зробити борозенки.

Існує правило і для норм висіву. Оскільки неминучий ризик втрати частини насіння, норму потрібно збільшити на 25-50%. Сіяти насіннєвий матеріал необхідно сухим: після посіву ні в якому разі не поливати.

Деякі городники практикують не підзимовий, а зимовий посів. Таке теж можливо, в січні, лютому. Виправдовує себе цей метод там, де нестійкі осінні температури можуть спровокувати раннє проростання насіння. Однак у такому випадку необхідно мати запас землі, щоб присипати промерзлі борозенки. У південних регіонах цей метод замінюється посівами в січневі або лютневі “вікна”, коли ґрунт відтає, але ще не встигає прогрітися настільки, щоб дати насінню зростання.

Після посіву, в цілях кращого зчеплення поверхні насіння з ґрунтом, землю над борозенками рекомендується ущільнити. А для утеплення – замульчувати. Взимку потрібно постаратися накидати на пасма снігу. Рано по весні накрити їх плівкою, натягнуто на дуги – це дозволить землі раніше прогрітися, прискорить проростання і зростання посіяних культур, захистить сходи у разі поворотних заморозків.

Б. Радько

Недавні новини

Що робити в разі алергії на тополиний пух: алерголог дав інструкцію

Найчастіше, період, коли летить тополиний пух, починається у квітні-травні, якщо весна спекотна, а якщо ні,…

5 години ago

Як приготувати апетитні роли, багаті на білок: ідея для перекуса на роботу

Немає нічого кращого, ніж приготувати роли з рисовим папером. Це просто, смачно та легко. На…

7 години ago

Такі аромати подобаються усім: 5 класичних нот у парфумерії

Зазвичай парфуми створюють щонайменше з 10 інгредієнтів, що розкриваються в різний час і роблять аромат…

8 години ago

Гарні, але дуже проблемні: які рослини не варто садити на своїй ділянці

Вибираючи красиві рослини для прикраси ділянки, необхідно враховувати їхню потенційну шкідливість. Деякі чагарники і рослини,…

9 години ago

Капітана з Рівненщини судили за прикривання пиятик підлеглих та преміювання їх

Костопільський районний суд визнав капітана однієї з військових частин винним у недбалому ставленні до служби.…

10 години ago

Гелікоптер із президентом Ірану потрапив у аварію

На північному заході Ірану сталася аварія з гелікоптером, який перевозив президента країни Ібрагіма Раїсі. Вертоліт…

11 години ago