Суспільство

Що буде, якщо не прийти у ТЦК після вручення повістки: відповідь адвоката

В Україні на тлі війни, що триває, продовжується і мобілізація до війська для відбиття агресії Російської Федерації. У зв’язку із впровадженням Закону №10379 було значно посилено відповідальність за порушення військових обов’язків – штраф за неявку в територіальний центр комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП) після отримання повістки значно виріс.

Адвокат Тетяна Даниленко розповіла “РБК-Україна”, яке покарання очікує резервістів та військовозобов’язаних у випадку неявки до ТЦК та СП, а також що робити у разі розбіжностей у військовому обліку

Як зазначається, повістку в Україні можуть вручити, щоб людина уточнила свої дані. Це необхідно, якщо між військово-обліковим документом та даними Єдиного державного реєстру призовників виникають розбіжності.

У цьому випадку старший групи оповіщення зобов’язаний запропонувати громадянину (крім співробітників СБУ та розвідувальних органів) з’явитися до ТЦК та СП для уточнення даних та звірення їх з реєстром. Для цього оформляється та вручається повістка. Відмова від неї документується актом та тягне за собою юридичну відповідальність.

Читайте також: В Україну йде потужний антициклон: прогноз погоди на тиждень

Що буде за порушення військового обліку

У зв’язку з посиленням відповідальності було ведено кілька рівнів порушень: перше, повторне та під час воєнного стану.

За перше порушення військового обліку в мирний час загрожує штраф від 3 400 до 5 100 гривень. Якщо це відбувається вдруге або у воєнний час, то сума зростає – від 17 000 до 25 500 гривень.

Як додається, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію звичайним громадянам у мирний час загрожує штраф від 5 100 до 8 500 гривень. Якщо йдеться про посадовця чи юридичну особу –  від 17 000 до 34 000 гривень.

Читайте також: Деякі українки мають можливість вийти на пенсію у 55 років: хто саме та за яких умов

Ухилення від мобілізації у воєнний час одразу карається значним штрафом. Для громадян він становить від 17 000 до 25 500 гривень, а для посадовців та юросіб – від 34 000 до 59 000 гривень.

Якщо військовозобов’язаний не прийде у ТЦК за повісткою, ухиляється від взяття на облік чи не оновлює дані, то зараз він ризикує отримати штраф у розмірі 17 000 гривень. Якщо підприємство не надає інформацію про співробітників, то відповідальність лягає на юридичну особу, а штраф, своєю чергою, зростає до 34 000 гривень.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Який мороз витримує капуста і що робити, якщо врожай прихопило морозом

Чи можна затриматися зі збиранням капусти аж до настання морозів чи краще не ризикувати і…

4 хв. ago

Коридор затемнень назавжди змінить долю чотирьох знаків Зодіаку: як раніше вже не буде

Всесвіт у період коридору затемнень із 17 вересня відкриє нові двері і змінить долі людей.…

36 хв. ago

Податкова служба пояснила, що пенсіонери можуть отримати безкоштовно

Хоча більшість українських пенсіонерів мають право на різні пільги, багато хто не знає про всі…

39 хв. ago

Одна з країн платитиме мігрантам $34 тис. за виїзд із країни

Влада Швеції заявила про намір виплачувати мігрантам, біженцям та здобувачам політичного притулку близько $34 тис.…

55 хв. ago

Скільки людей проживають на підконтрольних Україні територіях: дані демографа

На підконтрольних Україні територіях проживають від 16 до 30 млн людей. Про це заявила директорка…

1 годину ago

Міноборони розпочало перевірку харчування у військових частинах

Міністерство оборони України розпочало перевірку системи організації харчування військовослужбовців на північному, східному та південному напрямках.…

2 години ago