Суспільство

Роль стажування та волонтерства в побудові кар’єри

Сьогодні, щоб влаштуватися на роботу та мати змогу розвивати свою кар’єру, самого лише диплома про освіту може бути недостатньо. Конкурентну перевагу завжди забезпечує практичний досвід та цінні навички, які можна здобути різними способами. Окрім різноманітних курсів у пригоді стають також стажування та волонтерська діяльність. Дізнайтесь про те, як саме вони можуть допомогти кандидатам виділитися та здобути омріяну роботу.

Чого очікують роботодавці від кандидатів?

Зазвичай роботодавці в описі до кожної вакансії розміщують перелік вимог до кандидатів, виконання яких дає останнім можливість претендувати на роботу. Безумовно, роботодавці бажають знайти певного ідеального кандидата, який відповідатиме усім критеріям. Утім, якщо говорити про найм на роботу початкового рівня або найм нещодавніх випускників, то більшість роботодавців проявляють відкритість та готовність наймати осіб, які зможуть впоратися з роботою, навіть якщо їм бракує відповідного досвіду чи деяких навичок. Врешті-решт, завдання полягає в тому, щоб знайти на вакантну посаду правильну людину, а не правильне резюме. Навіть якщо у вас недостатньо релевантного досвіду роботи, у вас може бути вдосталь знань, бажання, наполегливості, а також інших навичок, щоб упоратися з покладеними на вас обов’язками. З іншого боку, навички також потрібно розвинути. Крім того, обов’язково варто перевірити та скористатися різними можливостями, щоб здобути відповідний практичний досвід, адже це гарантовано підвищить ваші шанси на отримання роботи. Як саме можна це зробити?

Необхідно враховувати той факт, що ринок праці постійно розвивається і змінюється, тож, відповідно, змінюються й вимоги роботодавців. Проте існує низка навичок, які стануть у пригоді на будь-якій роботі й гарантовано підсилять CV без досвіду роботи. Йдеться насамперед про аналітичні, комунікативні та командні навички, самодисципліну, навички управління часом тощо. Якщо ви вкажете ці навички у своєму резюме (і дійсно володітимете ними), то зможете зробити його більш переконливим та привабливим. Крім того, завжди варто додати рекомендацію, якщо є така можливість. У цьому контексті особливого значення набуває стажування та волонтерство. Як саме ці два види діяльності можуть допомогти з розвитком кар’єри?

Які переваги дає проходження стажування?

Практичний досвід — це конкурентна перевага. Для кандидатів, які лише розпочинають свій кар’єрний шлях, одним із ключових способів здобути свій перший досвід є проходження стажування. Стажування — це офіційна програма для студентів та випускників навчальних закладів, яку пропонують організації та підприємства. Стажування можна описати як «навчання на виробництві». Проте стажування не варто ототожнювати з випробувальним терміном, оскільки воно не є початком роботи. Стажування може тривати 1–12 місяців, і загалом це доволі популярний спосіб співпраці, до якого вдаються які молоді особи, які бажають розвинути/вдосконалити свої навички та здобути досвід, так і самі роботодавці.

Стажування створене для отримання початкового досвіду роботи в певній галузі. Стажисти проводять час в компанії або на підприємстві, працюючи над проєктами, дізнаючись більше про саму галузь та специфіку роботи на тій або інші посаді, налагоджуючи зв’язки, розвиваючи тверді та м’які навички. Стажування — це чудова нагода попрацювати разом з досвідченими професіоналами, щоб набратися від них досвіду, познайомитися з іншими стажистами, а також налагодити корисні зв’язки.

Компанії також отримують вигоду від стажування. Дуже часто це є одним зі способів пошуку талантів для подальшого найму. Відповідно, прийшовши на стажування, ви з певною ймовірністю можете отримати пропозицію роботи. Якщо говорити про оплату стажування, то розмір винагороди залежить від самої галузі, а також від спектра завдань, які ви виконуєте як стажист. Наприклад, технологічні та фінансові компанії платять стажистам більше, ніж інші. Особи, які проходять стажування, зазвичай не мають усіх пільг, які компанія пропонує штатним працівникам, проте вони можуть брати участь у різних заходах, а також в окремих випадках можуть отримати кошти на проїзд чи навіть оплату житла. Щоб знайти стажування, варто звернутися в бюро кар’єр навчального закладу (якщо ви студент), пошукати відповідні пропозиції в Інтернеті або безпосередньо на сайтах компаній.

Попри те, що стажування — це лише перший етап, не варто ставитися до нього легковажно. Радимо заздалегідь дізнатися про доступні варіанти стажування та здійснити відповідну підготовку, щоб отримати можливість пройти його. Загалом стажування допомагає зрозуміти, чим саме ви хочете займатися на майбутній роботі, а також полегшує знаходження самої роботи. На цьому етапі ви маєте нагоду розвинути необхідні навички та здобути досвід для майбутнього працевлаштування. Реальний досвід цінують усі роботодавці.

Яку користь для кар’єри може принести волонтерство?

Як вже було сказано, досвід роботи має ключове значення для кар’єрного просування. Ще одним дієвим способом здобути важливі навички є волонтерство. Волонтерство — це чудова можливість не лише зробити корисний внесок у розвиток громади, а й зрозуміти, які види діяльності вам найбільше подобаються, визначити свої сильні сторони, розвинути м’які або тверді навички, здобути досвід, налагодити зв’язки. Кандидати, які мають у своєму резюме волонтерський досвід, мають більше шансів отримати омріяну роботу.

Для майбутнього кандидата, який відгукуватиметься на вакансії, волонтерство становить можливість наповнити резюме та розповісти про свої досягнення та успіхи. Навички, які ви можете здобути під час волонтерської діяльності — це зазвичай ораторські навички, навички самопрезентації, технічні та комунікаційні навички тощо. Крім того, волонтери часто мають можливість долучитися до реалізації/управління проєктами, завдяки чому вони розвивають свої лідерські якості. Соціальне волонтерство, спортивне волонтерство, волонтерство у сфері охорони здоров’я, збереження довкілля та інші види суспільно корисної діяльності дають змогу розвинути ті навички, над якими ви можливо не змогли б попрацювати в інших умовах.

Крім того, волонтерство — це ще й чудова нагода для нетворкінгу. Соціально свідомі люди часто об’єднуються, щоб реалізувати важливі цілі, тож у вас з’являється можливість поспілкуватися з однодумцями. Цілком можливо, що така комунікація згодом зможе перерости у співпрацю, коли роботодавець вже знатиме ваші сильні сторони та якості. Також під час роботи над волонтерськими проєктами ви можете знайти ментора або просто людину, яка вас надихатиме та мотивуватиме рухатися вперед. Це може бути досвідчений працівник чи навіть менеджер, який може допомогти вам реалізувати не лише волонтерські, а й кар’єрні цілі.

Утім, навіть якщо ви не знайдете свого майбутнього роботодавця під час волонтерської діяльності, під час подальшого працевлаштування ви зможете продемонструвати, що не лише турбуєтеся про справи громади, а й маєте цінні навички, досвід, та вмієте проявляти ініціативу. Розповідаючи про свій волонтерський досвід у резюме, обов’язково додайте назву та опис роботи, яку ви виконували, вкажіть період та місце, де ви це робили, розкажіть про навички та досвід, який ви здобули, а також про те, як це пов’язано з роботою, яку ви бажаєте отримати.

Б. Радько

Недавні новини

Затягнув до будинку: жителя Дніпра засудили за зґвалтування дитини

За зґвалтування неповнолітньої дівчинки жителя Дніпра відправили за ґрати. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.…

12 хв. ago

10 тисяч доларів з клієнта: на Одещині таксист заробляв на ухилянтах

Прикордонники затримали 30-річного жителя Одеси, який організував схему незаконного переправлення чоловіків через кордон до придністровського…

32 хв. ago

На Дніпропетровщині чоловік розбещував малолітніх дітей: що вирішив суд

Мешканця Нікополя Дніпропетровської області засудили до шести років ув’язнення за розбещення двох малолітніх дітей. Про…

42 хв. ago

По всій Україні стане ще тепліше: прогноз на 21 травня

У вівторок, 21 травня, на українців чекає дуже тепла погода, пише уніан.  Очікується невелика хмарність,…

11 години ago

П’ять невдалих днів: місячний календар на червень 2024

Коли змінюються фази супутника Землі в першому місяці літа, які дні будуть найвдалішими, а в…

12 години ago

Чи потрібно військовослужбовцям оновлювати свої дані: відповідь Міноборони

Як відомо, 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні. Тепер громадяни мають…

13 години ago