Суспільство

Пружина підвіски: все, що потрібно знати сучасному автовласнику

Незважаючи на конструктивну простоту, тривалий термін служби, низьку вартість, пружини підвіски вимагають уважного ставлення до вибору та встановлення. Вихід з ладу цього компонента загрожує вкрай неприємними наслідками для будь-якого транспортного засобу.

Як часто потрібно міняти пружини підвіски

Ресурс пружин підвіски залежить від кількох факторів. Вирішальну роль відіграє якість виконання встановлених комплектуючих: чим вона вища, тим витривалішим буде елемент навіть у жорстких умовах експлуатації.

Інтенсивність використання транспортного засобу, навантаження на підвіску, стан сусідніх вузлів значно впливають на термін служби пружин. Середня частота їхньої заміни становить 100 тисяч кілометрів пробігу. У більшості випадків разом із пружинами доводиться міняти верхні амортизаторні опори, прокладки.

Від чого залежить вибір нових пружин

Популярність та надійність виробника – перше, що потрібно враховувати. У компанії, що має конвеєрне виробництво, що постачає комплектуючі автовиробникам, будь-яка пружина підвіски буде якісною та довговічною. Сьогодні в каталогах представлено кілька різних видів комплектуючих.

Тип конструкції потрібно підбирати відповідно до вимог виробника авто. Розмір та форма пружини повинні повністю збігатися з оригінальною. Найскладнішими вважаються бочкоподібні моделі з прутком змінного перерізу, що відрізняються бічним завантаженням. Вони поєднують високий рівень комфорту і енергоємності, можуть витримувати колосальні навантаження.

Важливо! Нова пружина може мати інше число витків, іншу висоту в ненавантаженому стані. Неприпустимі відмінності у посадкових та зовнішніх діаметрах.

У процесі транспортування пружини можуть зашкодити. Перед встановленням необхідно перевірити цілісність захисного шару. Сколи та глибокі подряпини значно скорочують ресурс, викликаючи прискорене поширення корозії.

Ознаки несправностей та профілактика

Навіть підбираючи пружини підвіски за правильними розмірами та високою якістю, уникнути поломок у процесі експлуатації неможливо. Погані дороги, перевищення допустимих навантажень, аварії негативно позначаються на комплектуючих. Визначити необхідність заміни можна за:

  • візуального огляду (тріщини, корозія, відколи, сліди контакту витків говорять про знос);
  • просідання машини (відбувається при втраті несучої здатності пружин);
  • зменшення дорожнього просвіту.

Дуже рідко пружини швидко виходять з ладу через виробничий брак. Провідні бренди використовують передові технології, що контролюють якість на кожному етапі. Купуючи хорошу пружину, можна не хвилюватись. У процесі експлуатації автомобіля бажано уникати факторів, що негативно позначаються на підвісці. Сюди відносяться надмірне зношування амортизатора, швидка їзда поганими дорогами, постійне перевезення вантажів, що перевищують допустиму вантажопідйомність, кустарний тюнінг, неправильний тиск у шинах.

Богдан Радько

Недавні новини

Зарубав сокирою та хотів спалити: на Житомирщині чоловік жорстоко вбив матір

Жахлива подія сталася вдень 30 квітня в місті Андрушівка Бердичівського району. Про це передає RegioNews…

9 хв. ago

Якою буде погода 2 травня: прогноз синоптика

У четвер, 2 травня, в Україні буде сонячно та тепло. Про це повідомила синоптик Наталка…

11 години ago

Магнітні бурі в травні 2024: чотири найнебезпечніші періоди

Учені постійно спостерігають за Сонцем і попереджають населення про високу активність зірки. У дні спалахів…

11 години ago

Залякав, щоб мовчала: житель Дніпропетровщини розбещував 5-річну племінницю

Мешканець Синельниківського району Дніпропетровської області протягом пів року розбещував свою 5-річну племінницю. Чоловіка судитимуть. Про…

13 години ago

У Києві дівчина вистрибнула з балкона, впала на перехожого та вбила його

Стали відомі подробиці трагічної події у Києві 30 квітня на Троєщині. Про це повідомляє hromadske.…

13 години ago

Чи можна пекти паску у Страсну п’ятницю: прикмети та забобони

Страсна п'ятниця - день, коли Ісус Христос приніс себе в жертву за людські гріхи, у…

14 години ago