Суспільство

Препарат від Pfizer знизив ризик госпіталізації з COVID на 89%

Препарат для лікування коронавірусу, розроблений компанією Pfizer, знижує ризик госпіталізації та смерті від коронавірусної інфекції у людей із групи високого ризику на 89 відсотків. Результати клінічних досліджень компанія опублікувала на своєму сайті. У Pfizer сподіваються розпочати масове виробництво препарату у найближчі місяці.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

З початку пандемії коронавірусу найбільші фармацевтичні компанії розробляють ліки проти хвороби. На початку жовтня 2021 року компанії Merck & Co та Ridgeback Biotherapeutics відзвітували про результати третьої фази клінічних випробувань препарату молнупіравір, що блокує реплікацію коронавірусу. У дослідженнях за участю 775 осіб вчені виявили, що препарат вдвічі знижує ймовірність госпіталізації з ковідом та смерті від нього.

Після Merck & Co результати клінічних випробувань таблетованого препарату “Паксловід” (PAXLOVID) від коронавірусу опублікувала компанія Pfizer. Ліки містять речовину з назвою PF-07321332, яка інгібує вірусну протеазу, так що коронавірус більше не може збирати капсид. Крім цього, таблетки містять ритонавір – антиретровірусний препарат, який використовують для лікування ВІЛ-інфекції. Ритонавір уповільнює метаболізм PF-07321332 в організмі й таким чином продовжує його дію.

Препарат досліджували на 774 пацієнтах із підтвердженим ковідом (ПЛР-тест). Лікування розпочали протягом трьох днів з моменту появи симптомів. Усі пацієнти належали до групи ризику за тяжким перебігом ковіду. Учасників розділили на дві групи: “Паксловід” отримували 389 осіб, а плацебо – 385 осіб.

Протягом наступних 28 днів із групи учасників, що лікувалася препаратом, госпіталізували 3 особи (0,8 відсотка), а з групи, яка отримувала плацебо, до лікарні потрапили 27 осіб (7 відсотків). При цьому серед тих, хто лікувався “Паксловидом”, не було смертей, а в групі плацебо померло 7 людей.

На підставі цього дослідники вирахували, що приймання “Паксловіду” знижує ризик госпіталізації та смерті від ковіду на 89 відсотків.

Крім цього, вчені окремо досліджували ефективність препарату в тому випадку, якщо лікування ним розпочинати пізніше – протягом перших п’яти днів від появи симптомів. З групи препарати при цьому госпіталізували 1 відсоток учасників (ніхто з них не помер), а до групи плацебо госпіталізували 7 відсотків людей (померло 10 осіб).

Компанія Pfizer планує підготувати всі необхідні документи для схвалення препарату якнайшвидше, а в найближчі місяці розпочати його широке виробництво.

Крім препаратів, що блокують реплікацію вірусу та синтез його білків, хороші результати у лікуванні ковіду показали також моноклональні антитіла. Одні з таких ліків — стировімаб — знижують ризик прогресування ковіду у хворих з легким і середнім ступенем тяжкості хвороби на 85 відсотків.

Стас Ібрагімов

Недавні новини

На Рівненщині склали адмінпротокол на молодика, який демонстрував оголені сідниці в центрі міста

За вчинення дрібного хуліганства поліцейські склали на жителя Костополя адмінпротокол. Про це повідомили у пресслужбі…

4 хв. ago

На Сумщині чоловік на саморобному тракторі з’їхав у водойму і потонув

На Шосткинщині поліція встановлює обставини ДТП, у якій загинув чоловік. Про це повідомляє поліція Сумської…

34 хв. ago

У Житомирі викрили трьох викладачів ліцею, які поширювали кремлівську пропаганду

У Житомирі СБУ викрила трьох викладачів професійного ліцею на поширенні антиукраїнській агітації. Про це повідомляє…

1 годину ago

Цього року раніше: коли буде останній дзвоник 2024

Останній дзвоник в Україні 2024 року пройде в умовах війни. Через військові дії школи, згідно…

2 години ago

Головні серіали травня 2024: “Темна матерія”, “Доктор Хто”, “Бріджертони” і не тільки

У травні серіальних фанатів порадують кілька цікавих прем'єр. Серед них – бізнес-драма "Справжній чоловік", психологічний…

2 години ago

Незвичайні лайфхаки для дому: 5 порад, про які ви не знали

Хто з нас не мріє про затишний, чистий та комфортний будинок? Проте, не завжди вистачає…

3 години ago