Суспільство

Переведення годинника 2023: коли Україна перейде на зимовий час

Традиційно щоосені Україна переходить на зимовий час. Кожен такий перехід – з літнього на зимовий час, а потім назад – сприймається нами болісно, пише уніан

Коли переводять годинник на зимовий час

Перехід на зимовий час проводять щорічно в останню неділю жовтня. У 2023 році це 29 жовтня о 4:00. Стрілки переводять традиційно в неділю, щоб у людей, які працюють, була можливість хоч трохи адаптуватися до нового часу. 

Куди переводити годинник на зимовий час

Зазвичай перехід на зимовий час – це переведення стрілок годинника на 1 годину назад. Тобто, якщо на годину 4:00, то їх слід поставити на 3:00. Таким чином, вранці 29 жовтня ми спатимемо на 1 годину довше. 

Комп’ютери, планшети, смартфони та розумні годинники переходять на новий час автоматично, їх переводити не потрібно. Але старі мобільні телефони та механічні годинники потрібно буде налаштувати самим.

Читайте також: Українці автоматично отримають субсидії на зимовий період: кому виплатять допомогу

Перехід на зимовий час і літній час – за і проти

Уперше переведення стрілок годинника на 1 годину вперед влітку і на 1 годину назад взимку провели у Великій Британії 1908 року. Зроблено це було з метою економії енергоресурсів. Сама ж ідея такої економії належить Бенджаміну Франкліну – американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США. У Сполучених Штатах перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року. Сезонне переведення годинників також практикують у Канаді, країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Великій Британії.

В Україні до переведення стрілок годинника ставляться по-різному. Прихильники впевнені, що такий перехід економить електроенергію та енергоносії. Противники вважають, що це призводить до порушення біоритмів людини і погіршення здоров’я.  

На думку вчених, наявна система обчислення часу справді порушує ритм “неспання – сон”, у зв’язку з чим погіршується самопочуття і працездатність. Людині потрібно заново звикати прокидатися і засинати в новий час.

Крім цього, переведення годинників небезпечне тому, що:

  • підвищується захворюваність організму;
  • зростає ризик інфарктів, гіпертонічних кризів; збільшується кількість викликів швидкої до сердечників;
  • збільшується кількість ДТП;
  • зростає кількість спроб суїцидів.

Позначається переведення стрілок і на дітях та школярах. Хоча, звісно, перехід на зимовий час, який вважається правильним, менш болючий, ніж на літній.

Коли не будуть переводити годинник в Україні

Питання відмови від переходу на літній час і, відповідно, назад уже порушувалося Верховною Радою України, але поки що залишається відкритим. В Україні досить велика відстань між східними і західними областями, що унеможливлює життя в одному часовому поясі всією країною цілий рік. Наприклад, за постійного зимового часу в східних областях схід буде відбуватися посеред ночі – близько 3:00, а темніти буде занадто рано (в районі 20:00). Якщо залишити літній час назавжди і не переходити на зимовий, то на заході країни схід Сонця буде аж о 9:00, тобто, йти на роботу, до школи доведеться в темряві.

На думку фахівців, не переводити стрілки годинника все ж таки можна, але щоб грамотно розв’язати цю проблему, потрібно розділити територію на два часові пояси.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Супершвидкий спосіб приготування олів’є: легкий рецепт за 15 хвилин

Олів’є – це популярна святкова страва. Багато господинь готують цей салат і у звичайні дні.…

2 години ago

Весняне прибирання: 5 кроків, які допоможуть впорядкувати речі у шафі

Кожна зміна сезону потребує перегляду гардеробу. Особливо актуально це навесні, коли приходить час відмовлятися від…

3 години ago

Як виростити спаржу на грядці: поради городників

Травень-червень найкращий час для посадки спаржі. У подробицях читайте, як правильно посадити, щоб рослина прижилася,…

4 години ago

Три туристки з Рівненщини заблукали під час спуску з Говерли

Три туристки з Рівненщини заблукали під час спуску з Говерли, пише Itvmg. Про це повідомили…

5 години ago

У Нікополі чоловік побив рідного брата до смерті через непогашений недопалок

У Нікополі поліцейські повідомили про підозру 37-річному нападнику. Конфлікт між чоловіками виник через недопалок, який…

5 години ago

На Рівненщині фельдшер прийняв пологи у пацієнтки вдома

На Рівненщині фельдшер екстреної меддопомоги прийняв пологи у пацієнтки вдома. Про це повідомили в Рівненському…

6 години ago