Суспільство

Науковці дослідили, як коронавірусна інфекція впливає на мозок людей

У перехворілих на COVID-19 у легкій формі через півроку все ще знижено увагу та пам’ять.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Від коронавірусу страждають не лише легені, а й мозок.

До кінця вчені не знають, як саме вірус атакує мозок: безпосередньо ушкоджує його клітини чи діє опосередковано за допомогою антитіл. На мозок може впливати нестача кисню через те, що легені функціонують не на повну силу.

Погіршення когнітивних функцій після перенесеної коронавірусної інфекції вчені оцінили на практиці. Вони запропонували пацієнтам виконати когнітивні завдання.

У проведеному раніше дослідженні вчені з Імперського коледжу Лондона використовували для тестування людей, котрі перенесли коронавірус, Great British Intelligence Test, близький по суті до IQ-тесту: у 80 тис. осіб оцінювали просторове сприйняття, робочу пам’ять, увагу та семантичне мислення. Найбільші відхилення спостерігалися для складних завдань на просторове мислення та мислення за аналогією.

При цьому ступінь когнітивних порушень залежала від тяжкості перебігу ковіда: найгірше з тестом впоралися ті, хто перебував на ШВЛ.

Медики з Оксфордського університету на чолі з Масудом Хусейном вчинили інакше. Вони включили в нього лише людей, у яких хвороба протікала легко і вони не страждали від симптомів тривалого COVID-19 – втоми, зниження концентрації та уваги.

Загалом у роботу включили 155 осіб: 64 пацієнти, які перенесли ковід у середньому пів року тому, та 91 людина – ковідом не хворіли. Усі учасники не знали про мету дослідження – для них тести були інтелектуальною грою. Людям запропонували тест, який оцінював уважність, швидкість реакції, просторове мислення, короткострокову та довгострокову пам’ять.

На початку тесту між експериментальною та контрольною групами не було великої різниці у кількості правильних відповідей, але у перехворілих на ковід був уповільнений час реакції. До кінця тесту кількість правильних відповідей у хворих значно знизилася (що говорить про поступове зниження уваги).

Так у людей, що не хворіли на ковід, кількість правильно вирішених завдань від третьої до дев’ятої хвилини тесту знижувалася з 78,5% до 75,4%, а у тих, хто переніс ковід, правильність виконання тесту з часом страждала сильніше і знижувалася з 75,5% до 67,8%. % (p=0,008). Крім цього, у людей, які перенесли ковид, результати тесту на довгострокову пам’ять були в середньому на 9 відсотків гірші, ніж у контрольної групи, хоча короткострокова пам’ять обох груп не відрізнялася.

Читайте також: Медики назвали групу крові, володарі якої мають найстійкіший імунітет

Джерело

Б. Радько

Недавні новини

Чим неприпустимо підживлювати троянди: опіків не уникнути

Троянди потребують уваги в догляді. І вибір добрив та засобів для підживлення має критичне значення.…

11 хв. ago

У «Дії» скоро з’являться ветеранські е-посвідчення

Запуск електронних посвідчень для ветеранів у «Дії» відбудеться через два місяці. Про це повідомляє Мінветеранів.…

20 хв. ago

В Уряді відповіли, чи буде Україна примусово повертати чоловіків з-за кордону

Українська влада не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону.  Про це заявила віцепремʼєр-міністр…

35 хв. ago

Єврокомісія перевіряє Facebook та Instagram через недостатню протидію російській дезінформації

У вівторок, 30 квітня, Європейська комісія розпочала перевірку Facebook та Instagram, що належать Meta, через…

58 хв. ago

Як позбутися фітофтори на помідорах: прості дієві засоби

Фітофтороз – грибкове захворювання багатьох рослин. Помідори не виняток. Причини виникнення фітофторозу на помідорах можуть…

1 годину ago

Священник відповів, чи можна читати молитви зі смартфона

Протоієрей церкви Святителя Іоана в Ужгороді, Віктор Палош, поділився своїми роздумами щодо можливості молитися за…

2 години ago