Суспільство

На Житомирщині розводить бджіл, котрі не жалять людей (відео)

Володимир Орашкевич із села Великі Низгірці, що на Бердичівщині, розводить бджіл, котрі не жалять людей. Першу власну пасіку чоловік завів ще у 16 років. Зараз його пасіка налічує пів сотні бджолиних сімей, породу яких бджоляр вивів сам. Про це повідомляє Суспільне.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Кореспондентам Суспільного Володимир розповів, що любов до бджільництва у нього ще з дитинства, адже його батько теж був пасічником. В 16 років Володимир завів власну пасіку, котра налічувала півтора десятка вуликів. Зараз він має пів сотні бджолиних сімей, породу яких вивів сам.

Коментар: Нема медозбору, а ось ця, племінна, занесла трохи меду – ось він блищить, – розповідає бджоляр, показуючи одну з вуликових рамок зі стільником. – Це моя домашня бджола, з якою я вже 20 років працюю. Я її не проміняю ні на що, хоча вже двічі від неї розплід забирав. Якщо в сезон якась пасіка не приносить мед, я просто міняю матку або ж приєдную до тих бджіл, які, я знаю, добре приносять мед”, – говорить Володимир.

Бджоли виведеної Володимиром породи не агресивні. Бджоляр каже, що порода не впливає на смак меду, але при цьому його бджоли безпечні для здоров’я людей.

Коментар: Вони на людей, як бачите, не реагують. Німці вивели таку породу, і наші теж вирощують. Особисто я 20 років грався зі своєю породою, щоб мої бджоли не були агресивними. Вони несуть добрий мед. Різниця лиш в тому, що біля своїх бджіл я можу ходити просто в шортах і з димарем. Так приємніше за ними доглядати. Приміром, приходжу я до сусіда, – а він у костюмі і весь обліплений бджолами. Вони кусають. То нащо таких тримати?”, – розповів чоловік.

За його словами, плодоносність бджіл залежить від погодних умов. Бджоли краще переносять холод, ніж спеку.

Коментар: “Якщо 18-20 градусів тепла, то рослини добре виділяють нектар, і для бджіл є робота. Якщо 24 і більше градусів – рослини так само виділяють пилок, але він застигає у рослині, і бджоли приносять його менше”, – додав бджоляр.

Цього літа, зважаючи на температурні рекорди, надій на врожай меду мало, каже Володимир. Та його родині і самим бджолам все ж вистачить. Головне, говорить пасічник, аби і люди, і бджоли були живі та здорові.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: “Перегони равликів”: українські фермери влаштували незвичні змагання

Стас Ібрагімов

Недавні новини

Гороскоп на 5 травня: що чекає на всі знаки Зодіаку

Астрологи склали гороскоп на 5 травня для всіх знаків Зодіаку. Дізнайтеся, що на вас чекає…

2 години ago

Не лише засіб проти старіння: що таке колаген, для чого він потрібен і де його взяти

Сьогодні колаген не лише засіб для боротьби зі зморшками. Їжа, креми для шкіри, БАДи та…

10 години ago

Ідеальний домашній попкорн: простий рецепт

Хрусткий, ароматний і нічим не зіпсований - домашній попкорн завжди виходить набагато смачнішим, ніж магазинний.…

12 години ago

Як перестати постійно губити різні речі: поради психологів

Особливості або проблеми з пам'яттю часто стають перешкодою для якісного навчання, комфортного життя та досягнення…

13 години ago

Королева саду: правила посадки гортензії

Гортензія - це не просто красива квітка, але й справжня королева саду. Ці пишні, розкішні…

14 години ago

Виманював гроші у сімей українських полонених: СБУ викрила шахрая, який видавав себе за офіцера

Служба безпеки ліквідувала ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військовополонених та зниклих…

15 години ago