Суспільство

МОЗ розширює електронний рецепт на всі рецептурні препарати: що це означає

З весни 2023 року електронний рецепт поширюватиметься на всі рецептурні препарати. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я, передає Укрінформ.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

“Щоб спростити процес призначення ліків, зробити його ефективнішим та сучасним, весною 2023 року МОЗ впроваджує електронний рецепт на всі рецептурні ліки. Також це дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначили, що рішення буде впроваджуватися поступово: за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі лікар, як і раніше, може виписати рецепт на спеціальному паперовому бланку.

Електронний рецепт пошириться на зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря та які пацієнт купує за власні кошти.

До цього переліку належать також антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування серцевих хвороб та інші. Низка деяких звичних ліків проти болю, кашлю чи заспокійливі також можуть належати до препаратів, відпуск яких має здійснюватися виключно за рецептом лікаря, попередили у відомстві.

Е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ – цю просту процедуру може швидко здійснити будь-який лікар.

Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік або ж лікар-ФОП, і для цього необовʼязково мати договір з НСЗУ.

Щоб отримати рецепт, необхідно прийти на прийом до лікуючого лікаря. Під час огляду лікар, за потреби, зареєструє пацієнта в електронній системі охорони здоровʼя та сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з приймання ліків.

У разі тривалого лікування за хронічних захворювань або ж за потреби продовжити лікування чи профілактику повторний електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря дистанційно. Для цього в системі попередньо обовʼязково має бути зафіксоване перше призначення від лікуючого лікаря. Так призначення ліків завжди будуть доступні у смартфоні пацієнта, а за його відсутності лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці.

Наразі в електронній системі охорони здоровʼя міститься близько 550 тисяч рецептів на антибіотики та ще понад 11 тисяч – на наркотичні (психотропні) лікарські засоби.

Стас Ібрагімов

Недавні новини

Коли до України прийде перша спека: прогноз синоптика

Поточний тиждень в Україні буде теплим і навіть прийде вже перша спека.  Про це розказала…

12 хв. ago

Чи можуть арештувати квартиру ухилянта та яке майно заберуть за несплату штрафу: роз’яснення

В Україні арешт майна ухилянта можливий тільки в тому разі, якщо він відмовився сплачувати штраф.…

17 хв. ago

Чим удобрити томати після посадки: поради дачникам

Для того, щоб отримати потужні, великі та цукристі помідори, потрібно знати, чим полити помідори після…

28 хв. ago

Синоптик розказала, яка погода очікує на українців найближчим часом

Синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха розкрила, яка погода очікує на українців найближчим часом і до кінця…

35 хв. ago

В Ірані призначили дату виборів нового президента

Позачергові президентські вибори в Ірані відбудуться 28 червня.  Про це повідомляє іранське державне агентство IRNA.…

47 хв. ago

В чому різниця між “льотчиком” та “пілотом”?

Хоча терміни "льотчик" і "пілот" часто використовуються як взаємозамінні, насправді між ними існує тонка, але…

1 годину ago