Суспільство

Компенсація за невикористану відпустку: як отримати та які умови виплати

Грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки обов’язково виплачується у випадках звільнення працівника, переведення на інше підприємство за його бажанням, або у разі його смерті. У період воєнного стану надання щорічної відпустки може бути обмежено, а невикористані дні переносяться на післявоєнний період, пише Обозреватель.

Ми розібралися, у яких випадках можлива грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки.

Згідно з чинним законодавством, це можливо у таких ситуаціях:

  • звільнення працівника: якщо працівник звільняється, роботодавець зобов’язаний виплатити грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також за додаткову відпустку для працівників, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • переведення на інше підприємство: у разі переведення працівника на інше підприємство, за його бажанням, грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки перераховується на рахунок нового підприємства. Однак це правило не стосується дитячої відпустки – її компенсація виплачується працівникові на руки в день звільнення з попереднього місця роботи;
  • смерть працівника: у випадку смерті працівника, грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки та відпустки на дітей виплачується його спадкоємцям.

Читайте також: Синоптикиня розповіла, скільки в Україні протримається пекельна спека

Як отримати грошову компенсацію

Працівник може подати заяву на отримання грошової компенсації за частину невикористаної щорічної відпустки, і керівник зобов’язаний видати наказ про її виплату при виконанні всіх законодавчих вимог. Однак для отримання компенсації за невикористані дні щорічної відпустки працівник повинен мати нараховані не менше 24 календарних днів відпустки за рік. Виплата компенсації може здійснюватися разом із зарплатою за місяць, коли її нарахували, а для звільнених працівників – у день звільнення.

У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, надання невикористаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану.

Читайте також: Викрадення новонародженої дитини на Полтавщині: немовля досі не знайшли

Роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки під час воєнного стану. У разі звільнення працівника у період дії воєнного стану йому виплачується грошова компенсація відповідно до статті 24 Закону №504.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Що робити, якщо повістку залишили у дверях: пояснення юристів

Під час воєнного стану в Україні чоловіки можуть отримати повістку будь-де: вдома, на вулиці, в…

17 хв. ago

Зеленський відреагував на російський контрнаступ на Курщині

Російська армія почала контрнаступ в Курській області, де з 6 серпня ЗСУ здійснюють операцію. Про…

27 хв. ago

За три дні в “Дії” зробили понад 400 тисяч пропозицій: скільки відповіли “так”

Протягом трьох днів від початку роботи сервісу онлайн-шлюбів у застосунку "Дія" користувачі зробили більш ніж…

38 хв. ago

Названо знаки Зодіаку, яким дуже пощастить на вихідних

Цими вихідними зірки можуть прихильно посміхнутися деяким знакам Зодіаку, подарувавши їм шанс на успіх у…

54 хв. ago

“Нова пошта” до повноліття забезпечуватиме дітей своїх полеглих працівників

Компанія "Нова пошта" забезпечує дітей своїх, полеглих у війні, працівників. Наразі компанія піклується про 70…

1 годину ago

Як обрізати сливу для плодоношення наступного року: 8 основних правил

Осінь - час санітарної обрізки плодових дерев. Якщо трохи попрацювати в саду зараз, то навесні…

2 години ago