Суспільство

Коли треба збирати буряк на зиму: головні правила збору та зберігання

Червоний буряк є одним з найпопулярніших овочів практично на будь-якій кухні. Його люблять за невибагливість і довгий термін зберігання.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Найпопулярніші сорти буряка цінуються через чудові смакові якості, а також наявність корисних мікроелементів, повідомляє Главред.

Коли треба копати буряк

Залежно від того, які сорти висаджені на грядках, терміни збирання буряка можуть різниться. Ранні сорти буряка прибирають починаючи з кінця липня і на початку серпня. При цьому вони не призначені для довгого зберігання. Тому варто подбати про їх вживання практично відразу. Водночас середньостиглі сорти буряка годяться для збирання приблизно через 80 – 95 днів. Терміни їх збирання з грядок – у другій половині серпня й у вересні. Не пропустіть цей період, адже потім ви ризикуєте просто втратити урожай.

Як зрозуміти що буряк дозрів

Терміни збирання врожаю буряка залежить від сорту. Вивчіть попередньо важливі рекомендації. Сорти раннього висаджування дозрівають в період 50-80 днів. При цьому варто пам’ятати про те, що сорти буряка середньої стиглості дозрівають і годяться для збирання в період від 80 до 110 днів. Уважно стежте за календарем городника і не пропустіть саме той період, який вам необхідний.

Коли збирати урожай моркви та буряка?

Необхідно пам’ятати важливі подробиці – якщо немає великих заморозків на початку осені та погода сприяє, тоді не виключено, що буряк на грядках може дозрівати навіть до середини жовтня. 

Фахівці в один голос говорять про те, що буряк, який набрав за літо багато цукру, з легкістю переносить заморозки до температури -4 градуси за Цельсієм. Це також стосується і моркви. При цьому варто пам’ятати про те, що її не варто залишати на грядках, якщо заморозки перевищують 3-4 градуси нижче 0.

Як правильно прибирати буряк на зиму

Щоб буряк простояв всю зиму, важливо правильно прибирати його з грядок. До того ж очищувати землю та бруд з коренеплоду потрібно зворотною стороною ножа. При обрізанні бадилля залишайте не менш пів сантиметра. Цим ви захистите буряк від пошкоджень. Правильно розсортуйте зібраний урожай – видаліть гнилі або сильно пошкоджені коренеплоди. Потім помістіть зібраний урожай в заздалегідь приготовані місткості та віднесіть буряк з грядок в зручній і практичній тарі.

Б. Радько

Недавні новини

Дощі та грози йдуть до України: синоптикиня розповіла, якою буде погода на вихідних

На вихідних в Україні стане тепліше, однак подекуди пройдуть дощі та грози. Про це розказала…

22 хв. ago

Гороскоп на 18 травня: що чекає на всі знаки Зодіаку

Астрологи склали гороскоп на 18 травня для всіх знаків Зодіаку. Дізнайтеся, що цього дня чекає…

3 години ago

Як врятувати перець від павутинного кліща: дієві поради

Павутинний кліщ – комаха-шкідник, яка нападає на городину, зокрема на перець. Якщо не боротися з…

14 години ago

У Києві судили чоловіка за напис літери «Z» на храмі УПЦ МП

Києво-Святошинський районний суд Київської області оштрафував на 85 грн чоловіка за нанесення літери «Z» на…

16 години ago

“Центр Рівнян” передав пакунки зі смаколиками для дітей ВПО, які наразі проживають у Рівному

Сьогодні, 17 травня, команда Центру Рівнян відвідала Рівненський центр соціально-психологічної допомоги, на базі якого функціонує…

16 години ago

Відзавтра зміняться перевірки на кордоні: пояснення ДПСУ

Відзавтра прикордонники в пунктах пропуску перевірятимуть наявність військово-облікового документа у чоловіків віком від 18 до…

16 години ago