Клопотенко хоче запровадити День Борщу в Україні

event 15:20 Неділя 07 Листопадаа 2021 Суспільство

Відомий кухар та автор оновленого меню для шкільних їдалень Євген Клопотенко запропонував запровадити День борщу, а пробне його святкування зробити на цих вихідних. Таку пропозицію він зробив у Facebook.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

За думкою Клопотенка це має бути всеукраїнський, масштабний день, коли всі українці варять у себе вдома борщ.

Коментар: От уявіть: ми збираємося родинами, кожен презентує свій борщ, всі їдять, обговорюють. Хтось влаштовує змагання. Хтось розповідає, через які життєві події він прийшов до саме таких рецептурних рішень. Таким чином, ми через борщ передаємо один одному досвід та робимо свою культурну спадщину живою. Потім, коли розходимося по своїх кухнях, то там стається таке інтимне і дуже єхидно-тепле “Ти куштував борщ Василича? Він не додає квасолю! То ж навіть борщем називати соромно. Тьфу”, “Он як світ взагалі носить ту Степанівну? Вона ж їсть борщ без сметани. Завжди знала, що у неї збоченська натура”, “А Федька, зараза така, добре варить”, “Я там піддивалася, що Катька зі своїм борщем робить. Треба буде повторити”. Господи, це ж мрія, що буде день, коли на кожній кухні України так гудітимуть“, – пише Клопотенко.

Кухар певен, що це буде чудовим культурним проявленням.

Коментар:Всі ЗМІ в той день будуть випускати матеріал з борщовим оглядом по регіонах. Історики та етнографи ділитися своїми напрацюваннями. І стрічка у соцмережах заповнена дописами друзів з фотографіями їхнього борщу. День, в якому багато підтримки, дискусій та єднання“, – написав Клопотенко.

Він признався, що вже рік думає над реалізацією цієї ідеї на офіційному рівні. Євген Клопотенко вирішив розпочати з демоверсії Дня Борщу вже цими вихідними й запропонував українцям долучитися. Для цього треба приготувати борщ та поділитися з друзями в соцмережах.

Коментар:Розкажіть про інгредієнти і обов’язково поставте хештеги #борщ та #borscht. Адже це прекрасно, коли нація демонструє, як вона пишається своїми культурними елементами, – підкреслив кухар.

Нам потрібен День Борщу. Як вам таке? Всеукраїнський, масштабний день, коли всі українці варять у себе вдома борщ. Ясне…

Опубликовано Євгеном Клопотенко Суббота, 6 ноября 2021 г.

Джерело

Останні новини
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward