Хто отримає компенсацію за зруйноване житло, якщо власник загинув: пояснення

event 11:00 Вівторок 26 Квітня 2022 ПОДІЇ

В Україні продовжують розробляти механізми компенсації за зруйноване російськими окупантами житло. Проте документувати втрати і повідомляти про них треба уже зараз. Це можна зробити, наприклад, через портал чи застосунок “Дія”. Законопроєкт №7198 про відшкодування зруйнованого та пошкодженого житла передбачає, що якщо власник загинув, то компенсацію можуть отримати його спадкоємці.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

У випадку, коли власник зруйнованого житла, який загинув, склав заповіт, право на спадкування мають всі зазначені в документі особи. Якщо ж заповіту немає, право спадкування відбувається відповідно до закону.

Тобто спадкоємці можуть почергово отримувати право спадщини (за відсутності спадкоємців першої черги, неприйняття ними спадщини або усунення їх від права спадкування таке право переходить до наступної черги спадкоємців).

Як саме створюється черга на право спадкування відповідно до закону:

  • спочатку право спадкування отримують діти власника житла, який загинув (в тому числі і ті, які були зачаті за його життя, але народженні вже після смерті), чоловік/дружина та батьки;
  • далі черга переходить до рідних братів/сестер, а також до бабці/дідуся з боку батька чи матері;
  • третя черга – це дядько/тітка;
  • четверта черга – особи, які проживали разом з власником житла, який загинув, як одна сім’я не менше п’яти років до його смерті;
  • в останню чергу право спадщини отримують всі інші родичі.

Що робити у випадку, якщо відсутні документи на право власності

Навіть якщо ви втратили документи на право власності, подавати заявку на компенсацію за зруйноване житло під час війни потрібно. На першому етапі від вас потрібна лише інформація про пошкодження.

  1. Якщо документи на право власності є, але вони залишилися в іншому місці, їх можна буде додати пізніше.
  2. Якщо документи відсутні (наприклад, загубилися або згоріли), буде створена Комісія, яка пізніше цим питанням займеться (це передбачено законопроєктом про відновлення житла, пошкодженого чи знищенного російськими окупантами).

Варто зазначити, що всі документи на право власності також містяться у відповідних державних реєстрах.

Останні новини
29.03.2024, П’ятниця
28.03.2024, Четвер
27.03.2024, Середа
26.03.2024, Вівторок
25.03.2024, Понеділок
24.03.2024, Неділя
23.03.2024, Субота
22.03.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward