Як вибрати мотоблок

event 19:14 Четвер 23 Грудня 2021 Суспільство

Ландшафтний дизайн, сільськогосподарські роботи, прибирання снігу з присадибної ділянки відбуватимуться легше, якщо допоможе спеціалізована техніка. Останнім часом популярності набув мотоблок ― варіант малогабаритного трактора із шасі на одній осі. Однак тим, хто ще не користувався ним, важко зробити правильний вибір з урахуванням необхідних функцій. На що звернути увагу перед купівлею мотоблоку ― дізнаєтесь зі статті.

Як вибрати тип техніки

Залежно від потужності виділяють:

  1. Легкий мотоблок ― недорогий агрегат із хорошими показниками мобільності. Обладнаний двигуном потужністю 4–6 к.с. Може культивувати ґрунт площею до 20 соток на середню глибину, простий в експлуатації, технічному обслуговуванні, витримує роботу з додатковими пристроями. Не підходить для неораного ґрунту.
  2. Середній мотоблок ― може працювати з навісним обладнанням на площі до 50 соток, де ґрунт середньої щільності. Вбудований двигун потужністю 6–8 к.с. дає змогу використовувати його як транспортний засіб.
  3. Важкий мотоблок ― дорога багатофункціональна техніка, здатна обробити понад 50 соток землі будь-якого типу. Потужний двигун понад 8 к.с. дає змогу встановлювати динамічні знаряддя та перевозити різні вантажі. Велика вага та значні габарити можуть створити проблеми в управлінні для недосвідчених користувачів.

Вибираючи мотоблок, оцініть, за яких умов плануєте працювати. На невеликій дачній ділянці розгорнути неповороткий важкий агрегат буде складно. А у фермерському господарстві легку техніку доведеться періодично зупиняти для охолодження.

Як вибрати тип двигуна

Ціни на мотоблоки також залежать від того, на якому паливі вони працюють. Це може бути бензин, дизель чи електрика.

Перший тип найдешевший, але недостатньо потужний. Фреза отримує 85–90 % крутного моменту, що не дає змоги орати цілину на великій площі. Ресурс та витривалість такого двигуна нижче.

Дизельний мотор економніший, його ККД досягає 98 %. Для частих щоденних робіт на великих ділянках він є кращим. Проте взимку можуть виникнути проблеми із запуском.

Пристрої з електричним двигуном компактні та легкі, не виділяють відпрацьованих газів, стануть у пригоді для культивування теплиць. Потрібно врахувати, що для безперебійної роботи їм потрібне джерело живлення. Проблему також створює швидке нагрівання двигуна.

Інші можливості

Додатково в мотоблоках можуть бути такі опції:

  • багатоступенева коробка для функціональності;
  • запуск двигуна вручну або електростартером;
  • вал відбору потужності для додаткового обладнання;
  • фреза великого діаметра, щоби глибше орати;
  • широке охоплення для швидкого проходження ділянки;
  • блокувальник диференціала для розвороту;
  • комплектація різним обладнанням та ін.

Купуючи мотоблок, зверніть увагу на відгуки про його надійність та наявність сервісу для обслуговування у вашому регіоні. Вибирайте техніку правильно, тоді комфортне багаторічне використання пристрою стане реальністю.

Теги: реклама
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward