Як відрізнити справжню 200-гривневу купюру від фальшивої (ВІДЕО)

event 10:03 Понеділок 27 Вересня 2021 Суспільство

Національний банк роз’яснив українцям, як визначити, чи справжня купюра у 200 гривень. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: У Facebook державного регулятора з’явилася детальна відеоінструкція “Як визначити підробні купюри”.

Нацбанк радить спочатку ретельно обмацати купюру – вона повинна бути рельєфною.

Потім потрібно подивитися на купюру проти світла.

Коментар: Ви повинні чітко побачити портрет Лесі Українки, графічний знак гривні, напис “200 грн”, герб України і позначення номіналу “200”. Змініть кут, під яким ви дивитеся на банкноту. В цьому випадку номінал купюри в лівому нижньому кутку змінить колір на оливково-зелений (з малиново-фіолетового)“, – йдеться у відеоінструкції.

Як перевірити справжність банкноти? Показуємо на прикладі банкноти номіналом 200 гривень

#АнатоміяГривні 💡Триває наша інформаційна кампанія, присвячена готівковим розрахункам та готівковій гривні. 🗣 Сьогодні поговоримо про захист банкнот. 🛡 Кожна банкнота гривні містить близько двадцяти захисних елементів. Достатньо добре знати хоча б половину з них – і це додасть упевненості щодо справжності банкнот, які ви отримуєте під час розрахунків.☝️ Також актуальним залишається важливе правило – завжди перевіряйте кілька елементів захисту!Зловмисники зазвичай розраховують на неуважне ставлення до грошей та намагаються таким чином збувати підробки гривні. Періодично НБУ вилучає з обігу підроблені банкноти, зокрема банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року. Здебільшого вони мають низьку якість та надруковані на принтері чи ксероксі. Минулого року такі банкноти становили приблизно третину від загальної кількості вилучених з обігу підроблених банкнот.Тому будьте уважними під час здійснення розрахунків! 👉 Далі розповімо про простий і швидкий спосіб перевірки справжності банкнот гривні на прикладі 200 гривень зразка 2007 року.1️⃣ Перевірте банкноту на дотик.Ви відчуєте банкнотний папір, який тактильно відрізняється від звичайного паперу, а також рельєфність зображень з лицьового боку.2️⃣ Подивіться на банкноту проти світла.🔹 Перевірте водяні знаки.Під час розглядання банкноти проти світла стає видимим портрет Лесі Українки та графічний знак гривні.🔹 Перевірте мікротекст стрічки.На захисній стрічці видно напис "200 ГРН", малий Державний Герб України та підкреслене позначення номіналу "200".🔹 Перевірте наскрізний елемент (суміщене зображення).Під час розглядання проти світла всі елементи цифрового позначення 200 збігаються, доповнюють один одного. Цифрове позначення має бути без розривів та зсувів. 3️⃣ Змініть кут нахилу банкноти.Під час зміни кута нахилу банкноти номінал банкноти в лівому нижньому куті, який надруковано оптично-змінною фарбою, змінює колір з малиново-фіолетового на оливково-зелений.🚩 Якщо виявили сумнівну банкноту, перевірте самостійно її справжність або зверніться до будь-якого банку для надсилання такої готівки на дослідження до уповноваженого підрозділу Національного банку. Таке дослідження проводиться безкоштовно.📍 Якщо банкноти справжні, то суму грошових знаків, які були визнані справжніми, вам компенсують.❌ Якщо банкноти визнані підробленими, то вони вилучаються з обігу без відшкодування їх вартості та передаються правоохоронним органам для проведення відповідного розслідування.👉 Більше інформації про захисні елементи банкноти 200 гривень зразка 2007 року читайте за посиланням: https://cutt.ly/HExHCS2 👀 Більше інформації про готівкові розрахунки читайте тут: https://cutt.ly/cExHMRS

Опубликовано Національний банк України Пятница, 24 сентября 2021 г.

У Нацбанку зазначили, що здати фальшиві купюри можна здати в будь-якому відділенні банку, проте їх вилучають з обігу без повернення вартості. 

Читайте також: Китай заборонив будь-які операції з криптовалютами

Останні новини
17.10.2021, Неділя
16.10.2021, Субота
15.10.2021, П’ятниця
14.10.2021, Четвер
13.10.2021, Середа
12.10.2021, Вівторок
11.10.2021, Понеділок
10.10.2021, Неділя
09.10.2021, Субота
08.10.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward