Суспільство

Як приготувати смачний холодець: головні секрети ідеальної страви

Застиглий кістково-м’ясний (або рибний) бульйон зі шматочками м’яса чи риби, а іноді й овочів знають у нас ще з часів Київської Русі. Називалася страва по-різному – залежно від регіону та періоду: студенець, драглі, захолод. Сьогодні ми знаємо її як холодець.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Готували холодець у холодну пору року, адже влітку він не застигав. Щоб страва швидше загусала, у давнину господині відносили її до льоху, а в міських будинках ставили до комори.

Холодець був дуже поживний і псувався повільніше, аніж звичайні супи, тому був популярний серед усіх верств.

Його подавали до столу на найбільші релігійні свята, а також на весіллях та поминках.

Як готували ідеальний холодець наші предки

Перший та головний секрет гарного холодцю – правильно дібране м’ясо. Бульйон застигає завдяки великій кількості колагену. Найбільше його в шкірі, кістках та хрящах – саме вони надають страві потрібну консистенцію. Якщо холодець готується з птиці, то підійдуть лапки, шия, крила.

Одна з головних ознак правильного холодцю – прозорість. Тому, перш ніж відправити м’ясо варитися, його на кілька годин замочували, а потім промивали, ретельно підчищаючи ділянки зі шкірою.

Бульйон для холодцю варять на повільному вогні приблизно 6 годин, і найкраще – у великій емальованій каструлі. (У давнину такого посуду, звісно, не було.) Рідина має вкривати м’ясо приблизно на 8 – 10 сантиметрів упродовж усього часу приготування.

Овочі додають до бульйону за пару годин до закінчення варіння. Стандартний набір: селера, морква, цибуля. До речі, цибулю краще не чистити від лушпиння – тоді бульйон матиме чудовий колір. Завершальний інгредієнт холодцю – часник.

Особливий аромат холодець надають прянощі. Найперше – лавровий лист і духмяний перець. Однако ще можна використати також коріандр, куркуму та мускатний горіх. Тут важливо не перестаратися, адже головну партію в холодці виконує м’ясо.

Готову страву розливають по формах і прикрашають шматочками вареної моркви або кружальцями вареного яйця. Холодець ідеально смакує з хроном, гірчицею та оцтом.

Джерело

Читайте також: Як приготувати смачну солянку по-грузинськи: смачний рецепт

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

Як вигнати крота з ділянки: поради дачникам

З кротом на ділянці дуже важко боротися. Як не в одному місці, так в іншому…

8 години ago

“Температура впаде до +10”: в Україну йде серйозне похолодання

У західних областях України у неділю, 29 вересня, очікується серйозне і відчутне похолодання з дощами…

8 години ago

Коли потрібно висаджувати озимий часник: поради дачникам

З озимим часником потрібно правильно вибирати період висаджування. Якщо його помістити в землю зарано при…

9 години ago

На Київщині чоловік погрожував знайомому гранатою через ревнощі

Поліція Київщини повідомила зловмиснику про підозру, який погрожував знайомому гранатою. Про це повідомляє інформаційний портал…

9 години ago

Рекрутинг у Резерв+: Міноборони назвало терміни запуску сервісу

У жовтні цього року Міністерство оборони України запустить сервіс рекрутингу в застосунку Резерв+. Про це…

10 години ago

В українських школах з’являться кар’єрні радники: деталі

Міністерство освіти планує залучити до роботи кар’єрних радників у восьмих та девʼятих класах. Про це…

10 години ago