Суспільство

Як користуватися ноутбуком Apple MacBook, MacBook Air, MacBook Pro. Посібник для початківців

Отже, ви купили новий Mac і вже все налаштували. Тепер сидите перед екраном і не знаєте, з чого почати. На щастя для вас, фахівці Avic, магазину техніки з Харкова, підготували цей корисний міні-посібник. В ньому – вся базова анатомія вашого «яблучного» ноутбука. Читайте та дізнавайтесь про ноутбуки Apple, що є що, і за що воно відповідає. 

Яку операційну систему використовує Mac

Mac працює на фірмовій macOS – зручній системі, що ідеально підходить для тих, хто шукає плавну інтеграцію на швидкому та надійному пристрої. Незалежно від того, ви є новачком чи досвідченим користувачем, операційна система macOS гарантує простоту та інновації.

Що можна робити на MacBook?

Apple MacBook https://avic.com.ua/macbook відкриває цілий світ можливостей, як для новачків, так і для досвідчених користувачів, отже, ноутбук зручний для всіх. Це універсальна платформа для роботи, творчості та розваг. MacBook – це можливість індивідуального налаштування, ефективності та вивчення всіх необхідних функцій за допомогою таких інструментів, як Launchpad. Це більше, ніж просто ноутбук – на MacBook можна:

  • займатися креативним дизайном та редагуванням відео;
  • насолоджуватись музикою, Apple TV та іграми;
  • залишатися на зв’язку, обмінюючись повідомленнями та відеодзвінками онлайн;
  • використовувати інтернет за допомогою Safari;
  • працювати в безпечному режимі, зокрема, над проектами спільно з колегами чи друзями;
  • персоналізувати MacBook за допомогою барвистого фону, тем і налаштувань.

Незалежно від того, використовуєте ви навігацію за допомогою сенсорної панелі, проводите дослідження за допомогою Finder чи налаштовуєте AirPods, ваш макбук працюватиме ефективно та комфортно. 

Як розібратися в macOS

Загалом, навігація в macOS схожа до Windows. Обидва є віконними візуальними інтерфейсами, керованими мишею і клавіатурою. Основні дії, такі як клацання правою кнопкою миші для відкриття файлів, клацання та перетягування елементів у папки, а також використання кошика для віддалених файлів, є універсальними. Але є й деякі відмінності. 

Док-станція macOS 

Знаходиться в нижній частині екрана. Це набір основних ярликів д програм, встановлених на вашому ноутбуці Apple, а також тих, що постачаються з Macintosh. Ви можете клацнути та перетягнути сюди значки програм, щоб створити власні ярлики. Впорядкувати / видалити ярлики, перетягнувши з Dock. Або ж переглянути додаткові параметри, клацнувши правою кнопкою миші. 

Spotlight 

Функція пошуку macOS на вашому макбуці та онлайн, наприклад, App Store та в інших місцях. Вона ідеально підходить для всіх основних повсякденних завдань. Щоб отримати доступ до Spotlight, потрібно клацнути піктограму лупи в правому верхньому кутку екрана або натиснути Cmd + Пробіл. У вікні пошуку «Spotlight» просто введіть те, що шукаєте, функція видасть результати. 

Рядок меню macOS 

Знаходиться у верхній частині екрана та змінюється в залежності від того, на якому додатку зосереджений користувач. Отже, якщо ви використовуєте Safari, ви побачите параметри та налаштування веббраузера.

У лівому куті рядка меню знаходиться значок Apple, він відповідає за завершення роботи, вихід із системи або перезавантаження.

У правій частині рядка меню знаходиться область повідомлень – основні ярлики для додатків та налаштувань, зокрема, Wi-Fi, дати і часу. 

Магазин додатків 

Як і iPhone, комп’ютери Mac мають свій App Store. Основною перевагою його використання є те, що Apple контролює якість, тим самим захищаючи вас від підозрілих програм з потенційно небезпечним ПЗ. В App Store містяться програми, створені розробниками Купертино, сумісні для використання саме на макбуках. Проте й зі сторонніх ресурсів завантажувати програми також можна. 

Монітор активності 

Так само, як у Windows є диспетчер завдань, у macOS є монітор активності. Він знаходиться в розділі Програми > Утиліти. Тут можна подивитися пам’ять, процесор, заряд батареї, а також диски та мережу ноутбука Apple. Як новачки, так і професіонали, можуть використовувати Монітор активності для вибору процесів та примусового їх закриття. 

Safari 

Веббраузер створений спеціально для комп’ютерів Mac і має гарну підтримку у спільноті розробників Macintosh, зокрема, безліч плагінів. У ньому є все, що ви очікуєте від сучасного браузера, включно з режимом приватного перегляду. Однак вам не обов’язково використовувати Safari. Браузер, який ви використовували раніше, також доступний на ноутбуці Mac, включаючи Chrome. 

Siri 

Той самий голосовий помічник Apple, використовується на iPhone. З його допомогою можна робити все, що завгодно: від запуску додатків до пошуку в інтернеті. Щоб відкрити Siri, клацніть піктограму у верхньому правому куті Рядка меню або натисніть і утримуйте Cmd + Пробіл. Це чудовий інструмент для навчання Mac, оскільки він може спростити виконання функцій пошуку та інших спільних завдань на вашому ноутбуці. 

Отже, з основними інструментами роботи на макбуці ви ознайомились. Лишилось трішки персоналізації, встановити потрібні програми та налаштувати інтернет, і можна працювати!

А якщо ще досі не маєте свого MacBook, або ви шукаєте ноутбуки інших виробників, дивіться актуальні моделі в магазині Авік. Тут вигідні ціни та є більшість конфігурацій.

Б. Радько

Недавні новини

На Київщині п’яний чоловік зі зброєю напав на поліцейських (ВІДЕО)

Увечері 8 травня в Броварах нетверезий 50-річний чоловік вчиняв хуліганство у закладі та напав на…

1 годину ago

Лікарі пояснили, чому виноград є найшкідливішою ягодою і кому його взагалі не можна вживати

Гастроентерологи висловилися з приводу користі винограду, назвавши його найшкідливішою ягодою з усіх їстівних. Про це…

1 годину ago

У ДПСУ розповіли, скільки чоловіків загинули від початку року, перепливаючи Тису

У річці Тиса в Закарпатській області від початку воєнного стану виявили тіла 28 чоловіків, які…

2 години ago

“Укрпошта” продає на аукціоні посилки, які не забрали отримувачі: де можна придбати

АТ «Укрпошта» продає невручені посилки на аукціоні.  Про це повідомили в пресслужбі компанії. «Трапляється, коли…

2 години ago

Рада прийняла закон про боротьбу з “чорним зерном”

Парламент підтримав у другому читанні та в цілому законопроєкти №10168-2/10169-2 про боротьбу з «чорним зерном»…

2 години ago

В Іспанії остаточно скасовують кориду

В Іспанії розпочали процедуру остаточного скасування кориди. Цьогоріч там не вручатимуть національну премію із цього…

3 години ago