Суспільство

Як інтер’єр квартири впливає на ваш настрій

Квартира — це місце, де людина повинна розслабитися і забути про всі перипетії робочого дня, про труднощі. Тому дизайн інтер’єру житлового приміщення ретельно обмірковується. Тут важлива кожна деталь — від кольору стін до речей і аксесуарів. Все повинно створювати єдиний ансамбль і дарувати позитивні емоції, тому варто знати, як інтер’єр впливає на людину, а також, які речі потрібно викинути, щоб знайти бажаний спокій, розповідає видання Лайт.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Як домашня обстановка впливає на людину?

Обстановка житлового простору не повинна тиснути і викликати нервозність. Якщо це відбувається, значить, в оформленні допущені суттєві помилки. Загальновідомими вимогами до створення затишку є наявність м’яких тонів в оформленні. Саме вони дають те довгоочікуване розслаблення і гарний настрій. Наявність яскравих відтінків може призводити до нервового перезбудження і безсонні.

Що варто змінити?

Для того, щоб бюджетно розв’язати проблему і створити дійсно затишну атмосферу в домі досить вирішити наступні 7 завдань.

Навести порядок

Безлад, як не дивно, негативно впливає на психіку людини. Він викликає апатію і небажання що-небудь робити, створює аналогічний сумбур в думках. Не виключені занепад сил і поганий настрій.

Прибрати дзеркала

В цьому випадку головне не перестаратися. Ще кілька років тому велика кількість дзеркальних вітрин було модним трендом, тому їх намагалися зробити все і скрізь. Вони можуть негативно позначитися на здоров’ї. Людина постійно оцінює своє відображення і бачить з кожним разом все більше недоліків і невідповідностей всім екранним шаблонам, що призводить до депресивних станів.

Приглушити фарби

Це одна з головних помилок, що показують, як інтер’єр впливає на людину. У природі всі яскраві тварини і квіти небезпечні для життя і здоров’я. Велика кількість кричущих фарб сприймається мозком людини, як небезпека, що призводить до неможливості розслабитися і відпочити.

Зменшити кількість гострих кутів

Велику кількість гострих кутів мозок сприймає, як загрозу і включає механізм захисту. Постійна напруга є джерелом безсоння і роздратування, що є відповіддю на питання, як житло впливає на людину. В результаті такі експерименти призводять до проблем нервової системи.

Викинути старі речі

Старі потерті меблі, пилові старі шафи з полірованих плит ДСП часів СРСР, діряві матраци, надбитий посуд, подарунки колишніх партнерів, друзів і багато іншого наводять тугу і депресію. Від них потрібно терміново позбутися. Щось можна подарувати або роздати, а більшу частину викинути. Бюджетним рішенням для меблів буде перетяжка. Цей процес дозволить змінити не тільки колір, але і зносилися пружини та інші деталі, що позбавить від скрипу. Після цього можна гідно оцінити вплив дизайну на людину.

Читайте також: 3 кімнатні рослини, які можуть зруйнувати ваше особисте життя

Тіснота

Вона пригнічує і створює враження відсутності повітря в квартирі. Психологія дизайну інтер’єру говорить про те, що в житловому просторі має бути мінімум деталей. Тому потрібно переглянути і переоцінити необхідність того чи іншого предмета інтер’єру – столиків, тумбочок, бра і торшерів, підставок, полиць, квітів. Всі ці деталі пригнічують і призводять до натягнутості нервової системи.

Громіздке драпірування вікон і балконних блоків

Мінімум сонячного світла тисне на психіку, приміщення здається темним і тужливим. Поганий настрій забезпечено. Краще позбутися від важких портьєр часів наших бабусь. Для захисту від сонця встановлюються жалюзі або сучасні римські штори.

Дарина Дарницька

Недавні новини

Як та коли треба поливати городину, щоб не нашкодити рослинам

Щоб виростити гарний урожай треба обов’язково дотримуватися правил поливу, щоб не нашкодити рослинам. Не всі…

37 хв. ago

Чому шкідливо повністю відмовлятися від вживання солі

Якщо повністю перестати додавати сіль у їжу, це може негативно позначитися на здоров'ї.  Про це…

1 годину ago

У Мін’юсті назвали скільки засуджених вже подали заяви на мобілізацію

З моменту ухвалення закону про мобілізацію до ЗСУ ув’язнених чоловіків, понад 3000 осіб подали заяви…

2 години ago

Міносвіти планує розпочати наступний навчальний рік у серпні та запровадити навчальні суботи

Міністерство освіти і науки підготував рекомендації для освітнього процесу для вищих навчальних закладів. Серед них…

2 години ago

Work.ua створив окремий розділ для вакансій із бронюванням працівників

Сайт із пошуку роботи в Україні Work.ua створив окремий розділ для вакансій із бронюванням працівників. …

2 години ago

Євросоюз хоче розпочати переговори про вступ України вже у червні

Євросоюз хоче розпочати переговори щодо вступу України до блоку вже у червні, однак на шляху…

3 години ago