Суспільство

Експерт з нерухомості розповів, чи підвищаться ціни на житло в Україні до кінця 2021 року

До кінця 2021 року як на первинному, так і на вторинному ринках нерухомості простежуватимуться схожі цінові тенденції.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Від другої половини вересня активність на вторинному ринку житла в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові знизилася майже на 5-10%.

Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта.

Спеціаліст звернув увагу на те, що зменшення активності покупців призвело до стабілізації цін. Так у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові та Харкові середнє зростання вартості житла, порівняно з серпнем, не перевищило 1,5-2%. В решті міст ціни залишилися практично без змін.

Коментар: За останні 2-3 тижні цінова ситуація на вторинному ринку житла досить стабільна. У вересні спостерігалися незначні коливання і переважно на найбільш затребувані малогабаритні квартири в належному стані та у вдалих локаціях площею до 50 м2. За даними аналітиків АФНУ, ціни зросли всього в 10% виставлених на продаж квартир і лише в окремих локаціях найбільших міст, – наголосив експерт.

За його словами, до кінця року по всій країні спостерігатиметься стабілізація цін з незначними коливаннями, що суттєво не позначаться на загальних цінових показниках. Експерт зауважив, що зниження попиту насамперед пов’язане з тим, що покупець уже не готовий до існуючих цін. 

Коментар: Покупець є, але шукає більш дешеві пропозиції. Таким чином, зростання цін, що спостерігалося в першій половині року вже “перестрибнуло” очікування та фінансові можливості покупців, – підкреслив фахівець.

На його погляд, упродовж наступних 3 місяців навряд чи варто очікувати якихось суттєвих цінових змін.

Юрій Піта також розповів, що зниження активності покупців на первинному ринку поки що не спричинило якихось суттєвих цінових змін. Проте, забудовники отримали досить красномовний сигнал того, що наразі попит майже повністю реалізовано.

Коментар: До кінця року середні ціни на новобудови можуть зрости в середньому лише на 2-3%. Наразі збільшення цін в межах 3-5% очікується лише у 20-30% об’єктів, що зводяться. Разом з тим, забудовники чудово розуміють, що “відірваність” цін від реального попиту вплине на подальше зменшення кількості угод”, – підкреслив фахівець.

З його слів, до кінця 2021 року як на первинному, так і на вторинному ринках простежуватимуться схожі цінові тенденції. Проте для первинного ринку вкрай важливим є завершення реформи містобудівної діяльності. Юрій Піта вважає, що поки зарано стверджувати, що в цьому питанні вже сталися значні зрушення.

Читайте також: В Україні три області незабаром можуть потрапити до “червоної” зони

Джерело

Б. Радько

Недавні новини

Що станеться з організмом, якщо ви будете щовечора їсти цибулю

Ріпчаста цибуля — один із найпопулярніших овочів. Ми потроху додаємо її до різних страв —…

10 години ago

Запорізька АЕС знову на порозі блекауту – Енергоатом

Сьогодні, 23 травня, Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), яка перебуває під російською окупацією, вчергове втратила підключення…

11 години ago

Кому цікаві пропозиції, а кому – проблеми: Гороскоп на 24 травня

Астрологи підготували гороскоп на 24 травня для усіх знаків Зодіаку. Що вас очікує в четвер,…

12 години ago

Нацбанк введе обмеження на банківські перекази: до 30 операцій на місяць

Національний банк України (НБУ) запровадить обмеження на переказ коштів з карти на карту 30 операціями…

13 години ago

У Раді підтвердили, що збираються підвищувати податки для українців

Щоб знайти додаткові джерела фінансування армії, влада змушена буде підвищити основні податки, у тому числі…

13 години ago

“Бронь від мобілізації треба розігрувати у лотерею” — Гетманцев

Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев висловив пропозицію щодо бронювання від мобілізації, пропонуючи…

14 години ago