Суспільство

“Долар по 60 грн?”: експерт дав шокуючий прогноз курсу валют

Долар може стрімко зрости до 45, а то й до 60 гривень. Усе залежить від того, чи відпустить НБУ фіксований курс долара. Якщо це станеться найближчим часом, то курс долара може за день вирости майже вдвічі.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Такий прогноз щодо курсу валют дав економічний експерт Олексій Кущ, передає сайт Today.ua.

З одного боку, для економіки кепсько, що НБУ не відпускає фіксований курс долара, запроваджений ним ще 24 лютого.

Зараз існує три курси валют для різного вжитку:

  • фіксований офіційний;
  • безготівковий міжбанківський;
  • готівковий ринковий.

Та, як тільки НБУ відпустить фіксований курс, може початися стрімка девальвація гривні. Причому почнеться вона з міжбанківського ринку, переконаний аналітик. Про це він пише у своєму Facebook.

Експерт переконаний, що відправною точкою девальвації національної валюти та її рушійною силою завжди виступає саме міжбанківський валютний ринок. Він першим реагує на чутки, причому дуже імпульсивно. А вже після того, курс починає лихоманити в усіх сегментах ринку.

Причин тут кілька — це спекуляція отриманим від НБУ рефінансуванням на валютному ринку, а також психологічна залежність міжбанку від чуток та слів“, – відзначає експерт.

Він також називає кілька ймовірних сильних подразників, які можуть і могли спровокувати миттєве зростання курсу долара до 45 гривень, а то й набагато вище.

Наприклад, заява Лукашенка про напад, і курс протягом дня з 35 стає 45, початок військових дій на кордоні з Білоруссю — і курс 60. Втрата Лисичанська — і курс 40. Зараз такого немає з однієї простої причини — фіксований курс гривні“, – каже експерт.

Отже, відмова від фіксованого курсу долара 29,25 грн та запровадження ринкового міжбанківського курсу долара може обернутися саме такими наслідками.

Однак і збереження фіксованого курсу, встановленого НБУ, також шкодить економіці країни, переконаний Кущ. В особливо невигідному становищі опинилися експортери, які втрачають на такому курсі значні суми виручки. А імпортерам, навпаки, таке обмеження на руку.

Для того, щоби зменшити втрати експортерів, можна підвищити офіційний курс долара та знову його зафіксувати – приблизно на рівні 31-32 гривень. Водночас в обмінних пунктах слід запровадити “курсовий коридор”, вище якого долар не має права сягнути, а для банків на готівковому ринку обмежити маржу, наприклад, 5 відсотками, радить експерт.

Звісно, це – не ринок і не ринковий курс. Однак в умовах війни така регуляція із поступовим ослабленням фіксованого курсу долара цілком допустима, вважає Олексій Кущ.

Стас Ібрагімов

Недавні новини

Відтепер захищатимуть Україну з небес: Рівненщина втратила трьох захисників

На Рівненщині востаннє зустріли трьох загиблих воїнів: Сергія Годуна, Володимира Самкова та Олександра Карпенка. Сергій…

11 хв. ago

Гороскоп на 19 травня за картами Таро: що чекає на всі знаки Зодіаку

Езотерики склали свої передбачення на 19 травня 2024 року для всіх знаків Зодіаку. Що цікавого…

41 хв. ago

В Україну йде потепління та дощі з грозами: якою буде погода наступного тижня

На початку тижня, з 20 травня, до України почнуть надходити теплі повітряні маси, тому очікується…

1 годину ago

Гороскоп на 19 травня: що чекає на всі знаки Зодіаку

Астрологи склали гороскоп на 19 травня для всіх знаків Зодіаку. Дізнайтеся, що на вас чекає…

2 години ago

Забутий суперфуд: поживний щавель, який збагатить ваш раціон

Якщо ви хочете розширити свій вибір листової зелені на ринку, щавель – це зелень, яку…

12 години ago

Як правильно приготувати спаржу: 4 швидкі способи

Настав сезон спаржі – вишуканого овочу, сповненого корисних елементів та вітамінів. Спаржа готується дуже швидко,…

14 години ago